Eismo saugumo komisijos posėdis

Gegužės 31 d. vyko pirmasis Prienų r. savivaldybės eismo saugumo komisijos posėdis, kuriam vadovavo naujoji komisijos pirmininkė mero pavaduotoja L. Jakinevičienė. Komisija svarstė seniūnijų bei gyventojų prašymus, susijusius su eismo saugumo gerinimu Prienų mieste ir seniūnijose.


Atsižvelgiant į Prienų Jaunystės g. gyventojų prašymą apriboti eismą Jaunystės g., iš kurios galima patekti į VšĮ Prienų ligoninės teritorijoje esančią automobilių stovėjimo aikštelę, buvo pristatytas Jaunystės g. kapitalinio remonto projektas, su gyventojų atstovais ir specialistais aptartos esamos ir galimos eismo sąlygos šioje gatvėje bei galimybės jas koreguoti. Komisijos sprendimu, eismo reguliavimo sprendiniai bus priimti darbo projekto rengimo metu.
Posėdyje pritarta Veiverių seniūnijos seniūno prašymui įrengti sunkiasvorių transporto priemonių eismo ribojimo ženklus Veiverių seniūnijos vietinės reikšmės keliuose: Puziškių VE-150, Tvenkinio 1 VE-154, Tvenkinio g. VE-155, Grigaliūnų VE-141. Problemą dėl sugadintų kelių nutarta perduoti spręsti Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistams. Kitam posėdžiui atidėtas prašymo dėl draudžiamojo ženklo įrengimo Puziškių kelyje svarstymas.
Posėdyje nemažai klausimų svarstyta dėl pėsčiųjų perėjų įrengimo Prienuose. Atsižvelgiant į lopšelio – darželio „Pasaka“ direktorės ir Prienų seniūnijos seniūno raštus, nutarta pakartotinai kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD) prie Susisiekimo ministerijos dėl leidimo ženklinti pėsčiųjų perėją F. Vaitkaus g. (ties lopšeliu-darželiu „Pasaka“), prie sankryžos su F. Martišiaus g., kartu pateikti ir suinteresuotų asmenų bei įstaigų prašymus. Nutarta prašyti AB „Kelių priežiūra“ Kelių tarnybą sudaryti sąmatą pakeltai pėsčiųjų perėjai įrengti Tyliojoje g., prie „Iki“ parduotuvės, ir sprendimą priimti įvertinus Savivaldybės finansines galimybes. Klausimo svarstymas bus pratęstas kitame komisijos posėdyje. Vienbalsiai nutarta pritarti prašymui įrengti pėsčiųjų perėjas: Pušyno g., ties pėsčiųjų taku per pušyną; Birštono g., ties Gėlių taku; taip pat Stadiono g., ties namais Nr. 3 ir Nr. 17.
Antrą kartą svarstytas saugaus eismo kalnelių įrengimo Liepų g., Strielčių k., klausimas, dėl kurio kreiptasi į LAKD. Dėl informacijos trūkumo klausimas vėl atidėtas. Pakartotinai į LAKD nutarta kreiptis ir dėl perėjos įrengimo J. Basanavičiaus g., ties Rasos g.
Patenkintas Prienų miesto gyventojo prašymas išduoti leidimą statyti transporto priemonę kelio ženklo Nr. 531 „Rezervuota stovėjimo vieta“ galiojimo zonoje.
Posėdyje pritarta prašymui dėl kelio ženklų pakeitimo: prie įvažiavimo į Prienų autobusų stotį ir F. Martišiaus g. du ženklus „Sustoti draudžiama“ panaikinti, o vietoje jų įrengti vieną kelio ženklą „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“; kelio ženklą „Sustoti draudžiama“, esantį prie laikinosios autobusų stoties, pašalinti.
Posėdyje priimtas nutarimas parengti Savivaldybės eismo saugumo programą.
Prienų r. savivaldybės informacija

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *