Kaimynų diena – nuoširdžiai ir išradingai

Jaukų gegužės 24 -osios vakarą Birštono kurorto bendruomenė su partneriais – įmone „Čiulba ulba. Pramogos Birštone“, Birštono kultūros centru ir „AsMeniška krautuvėle“ – visus kaimyniškai nusiteikusius birštoniečius su šeimomis pakvietė jaukiai susiburti J. Basanavičiaus aikštėje ir kartu paminėti Tarptautinę kaimynų dieną. Birštoniečius pasveikino šio renginio iniciatorė Birštono bendruomenės pirmininkė Alina Jaskūnienė ir savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, šįkart atsisakiusi savo oficialių pareigų ir prisistačiusi tiesiog kaimyne.

Namų, laiptinių, kiemų, gatvių kaimynai, kaimynystėje įsikūrusių įstaigų darbuotojai į šventę atėjo pasipuošę mėlynos, Nemuno ir Birštono herbo, spalvos akcentais, šia spalva buvo dekoruoti ir stalai, ant kurių puikavosi suneštinės vaišės. Stalai padengti iškilmingai – be jokio plastiko – su stiklo taurėmis, gražiais indais ir staltiesėmis, krištolinėmis vazomis ir mėlynų lubinų puokštėmis. Nuoširdžiam kaimyniškam pabendravimui reikia ir estetiškos aplinkos… Juolab dizainerė Reda Paula šventės dalyvius paskatino į savo buitį įsileisti tvarius, natūralių medžiagų gaminius ir pamokė, kaip sukurti aksesuarų iš atraižų ir skiaučių.
Užimtumo netrūko nei mažiems, nei dideliems. Sertifikuota jogos instruktorė Kristina Jankauskaitė visus paragino užsiimti kaimynų joga, pademonstravo, kaip reikia atlikti grupinius ir šeimos jogos pratimus, stiprinančius tarpusavio ryšį ir pasitikėjimą. Ilona Aksenavičienė norinčiuosius subūrė šokiams. Studijos „Kvapnūs papuošalai“ įkūrėja Agnė Ragovskytė-Aleškevičienė surengė kūrybines dirbtuvėles, kuriose iš natūralių aliejų, kvapų, augalų, gėlių žiedų ir energetinių kristalų buvo gaminami kvepalai ir papuošalai. Šventėje surado erdvės būrelio „Švenčių kūrimas su Čiulba ulba“ vaikų iniciatyvos. Mažuosius dalyvius linksmino Burbulų dėdė, jie galėjo paglostyti asiliukę Rozą, ja pajodinėti.
Šventėje netrūko geros muzikos. Visus kaimynus pasveikino „CiNamono duo“ – Birštono garbės ambasadorės, dainininkės Lauros Budreckytės ir kontrabosininko Vyčio Nivinsko – duetas. Laura pristatė ir pakvietė kartu atlikti kaimynų himną, dainavo ir kartu su savo buvusia mokytoja Roma Ruočkiene. Renginyje koncertavo Birštono meno mokyklos dainininkai, vadovaujami mokytojos Ramunės Liutvynskienės.
Kūrybiškiausi ir išradingiausi kaimynai paskatinti rėmėjų dovanomis. Šventė prabėgo akimirksniu, puiki jos nuotaika įkvėpė, todėl Kaimynų dienos tradiciją ketinama tęsti.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *