Laikas tirpsta: VMI ragina pasinaudoti vienintele galimybe atsiskleisti

Visiems gyventojams ir įmonėms iki š. m. liepos 1 d. VMI suteikia išskirtinę galimybę deklaruoti praeityje pamirštas pajamas bei mokesčius sumokėti be jokių delspinigių ir baudų. Kaip pasinaudoti šia unikalia proga, plačiau pasakoja Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė.
Kas tai per galimybė
ir kodėl ji vienintelė?
Ši galimybė VMI praktikoje suteikiama pirmą ir vienintelį kartą – visiems mokesčių mokėtojams deklaruoti anksčiau gautas, tačiau nedeklaruotas pajamas ir mokesčius sumokėti be pasekmių. Ateityje panašių progų jau nebebus. Atleidimas nuo delspinigių ir baudų už praeityje nesumokėtus mokesčius taikomas ir gyventojams, ir įmonėms, jei jie nėra bankrutuojantys, bankrutavę ar restruktūrizuojami. Nuolatos siekiame atviru dialogu susitarti su sąžiningais mokesčių mokėtojais. Todėl siūlome visiems savanoriškai atsiskleisti, ištaisyti galimai padarytas klaidas ir, įveikus šiuos iššūkius, sėkmingai tęsti savo veiklą.
Nuo kokių mokesčių delspinigių verslas
ir gyventojai bus atleisti?
Mokesčių mokėtojai galės būti atleisti nuo visų VMI administruojamų mokesčių delspinigių, išskyrus žemės mokestį, kurį vienintelį už gyventoją apskaičiuoja mokesčių administratorius. Taigi vienkartinė galimybė taikoma pajamų, pridėtinės vertės, pelno mokesčiams, akcizams ir kt. Pažymime, kad vienkartinis atleidimas nuo delspinigių netaikomas pajamoms, įgytoms verčiantis nusikalstama veika.
Kiek jau yra atsiskleidusiųjų? Kaip tą gali padaryti visi norintieji?
Paskutiniais duomenimis, nuo metų pradžios VMI jau gavo 583 prašymus sudaryti savanoriškai deklaruotų ir anksčiau nesumokėtų mokesčių grafikus. Bendra suma, kurią įmonės ir gyventojai paprašė sumokėti per ilgesnį laikotarpį, siekia daugiau nei 4,6 mln. eurų. Norėdami pasinaudoti šia unikalia galimybe mokesčių mokėtojai 2019 m. sausio – birželio mėn. turėtų pateikti arba patikslinti savo 2014 – 2018 m. deklaracijas arba, jei pageidauja, už visus penkerius metus ir deklaruoti anksčiau pamirštas pajamas. Tuomet VMI už nesumokėtus mokesčius delspinigių neskaičiuos ir baudų neskirs. Deklaravus praeityje pamirštas pajamas, mokesčius nuo jų reikia sumokėti per 20 dienų. Jeigu mokesčių mokėtojui kyla finansinių sunkumų iš karto sumokėti visą sumą, VMI suteikia galimybę sudaryti periodinių mokėjimų grafiką iki 2 metų laikotarpiui. Tokiu atveju siūlome nedelsti, per 20 dienų kreiptis į VMI ir pasinaudoti galimybe mokesčių sumą išdėstyti bei sumokėti dalimis be jokių palūkanų.
Kaip vyksta pati atleidimo nuo delspinigių procedūra?
Užtikrindami mokesčių mokėtojų konfidencialumą ir anonimiškumą, deklaracijas priimame bendra tvarka, prie jų jokių pajamas pagrindžiančių dokumentų pateikti nereikia. Tam, kad mokesčių mokėtojas būtų atleistas nuo delspinigių, nereikia teikti ir jokių papildomų prašymų, tai įvyksta automatiškai. Pirmąjį 2019 -ųjų pusmetį VMI nepradėjo naujų mokestinių patikrinimų ir sudarė galimybę gyventojams bei įmonėms atsiskleisti patiems. Net ir tuo atveju, kai VMI mokestinius patikrinimus pradėjo 2018 m., bet šiuo metu jie nėra baigti, mokesčių mokėtojai vis tiek turi teisę būti atleisti nuo delspinigių, jei jie pateiks ar patikslins deklaracijas iki patikrinimo akto surašymo.
Kas laukia nepasinaudojus #TaVienintele galimybe?
Po 2019 m. liepos 1 d. VMI atnaujins mokesčių mokėtojų kontrolę, identifikuos praeityje galimai pajamas nuslėpusius ir mokesčių vengusius bei neatsiskleidusius asmenis ir, nustačius pažeidimus, taikys griežtas sankcijas, įskaitant baudžiamosios atsakomybės inicijavimą.
Kokia nauda laukia tų, kurie pasinaudos šia vienkartine galimybe savanoriškai atsiskleisti?
Savanoriškai atsiskleidusieji pirmiausia pagerins savo įmonės reputaciją visuomenės ir verslo partnerių akyse. VMI nuo 2019 m. viešai skelbia mokesčių mokėtojus, kurie pagal atitinkamus kriterijus yra laikomi patikimais ir, priešingai, neatitinka patikimumo kriterijų. Turintieji „patikimumo“ statusą pagerins savo veiklos rodiklius, jiems bus taikoma supaprastinta bei greitesnė mokesčių permokos grąžinimo ir mokestinių nepriemokų įskaitymo kito mokesčių mokėtojo turima permoka tvarka. Tokio mokesčių mokėtojo VMI neįtrauks į „rizikingųjų“ sąrašus, iš kurių pastarieji bet kuriuo metu gali būti atrinkti kontrolės veiksmams.
Kur galima gauti daugiau informacijos apie galimybę pasinaudoti vienkartiniu atleidimu nuo delspinigių?
Kaip pasinaudoti šia vienintele galimybe deklaruoti anksčiau gautas ir nedeklaruotas pajamas bei mokesčius sumokėti be baudų, delspinigių ir kitų pasekmių, kviečiame konsultuotis Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 pasirenkant numerį 5 – „vienintelė galimybė atsiskleisti“. VMI garantuoja visų mokesčių mokėtojų konfidencialumą. Plačiau apie tai sužinoti taip pat galima VMI interneto svetainėje www.vmi.lt.

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *