Mato Šalčiaus premijos laureate paskelbta keliautoja Eglė Gerulaitytė

Gegužės 17 d. Prienų miesto šventės įžanga tapusioje konferencijoje „Man reikalingi pasaulio centrai, kuriuose aš noriu užkariauti Lietuvai vietą“ buvo pagerbtas šių žodžių autorius, žymus Lietuvos visuomenės veikėjas, rašytojas, žurnalistas, keliautojas ir idealistas, kraštietis Matas Šalčius.
Jo veiklai ir asmenybei aptarti skirtą pranešimą skaitė Vytauto Didžiojo universiteto profesorius dr. Benediktas Šetkus, po jo iškilmingai buvo paskelbtas šių metų Mato Šalčiaus premijos laureatas. 2017 m. įsteigta premija skiriama žurnalistams už pasaulio pažinimo skatinimą bei brandžius ir išsamius spaudos, radijo, fotografijos, televizijos, interneto žiniasklaidos autorinius darbus kelionių tematika, paskelbtus per kalendorinius metus.
Šiemet Prienų r. savivaldybės mero potvarkiu sudaryta Mato Šalčiaus premijos skyrimo komisija nutarė savivaldybės įsteigtą 1000 eurų premiją skirti keliautojai ir žurnalistei, knygos „Amerika be dangoraižių. Bastūnės liudijimai 2“ autorei Eglei Gerulaitytei. Kadangi Eglė šiuo metu yra vienoje iš savo kelionių, kurią susiejo su nauju pomėgiu – motociklų ralio varžybomis, apdovanojimą iš mero Alvydo Vaicekausko rankų atsiėmė ir dukros vardu už įvertinimą padėkojo jos tėtis, žinomas muzikologas Viktoras Gerulaitis.
„Gyvenimo“ informacija
Dalės Lazauskienės nuotrauka

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *