Tikisi daugiau viešumo ir konstruktyvių diskusijų

Birštono savivaldybės tarybos opozicijos spaudos konferencija

„Siekiame, kad birštoniečiai daugiau sužinotų apie Birštono savivaldybės tarybos vienos iš opozicinių frakcijų „Demokratijos sargyboje“ veiklą. Nešame žinią, jog atėjome atsakingai dirbti, o ne kaišioti pagalius į demokratijos ir savivaldos vežimą,“ – į spaudos konferenciją pakvietę frakcijos nariai – Valė Petkevičienė, Juozas Aleksandravičius ir Stanislovas Martinaitis – aiškino savo misiją Tarybos posėdžių darbotvarkėms pateikti kuo daugiau gyventojams svarbių sprendimų projektų.


Gegužės 10 d. posėdžiui kartu su kitos opozicinės frakcijos „Kartu Birštono labui“ nariais, laikantis nustatyto reglamento, jie pateikė bendrą, teisiškai pagrįstą ir argumentuotą sprendimo projektą dėl Savivaldybės administracijos struktūros pakeitimo ir direktoriaus pavaduotojo pareigybės panaikinimo. Savo siūlymą jie aiškino būtinybe optimizuoti Savivaldybės administracijos darbą bei efektyviau panaudoti biudžeto lėšas. V. Petkevičienės teigimu, nors Tarybos komitetuose šis pasiūlymas nebuvo sutiktas draugiškai, vis dėlto valdančioji dauguma pasiryžo jį įtraukti į posėdžio darbotvarkę.
Frakcijos „Demokratijos sargyboje“ nariai pasisakė už Savivaldybės tarybos narių sutelktumą, bendro ir konstruktyvaus darbo paieškas, neišskiriant ir opozicinių frakcijų. O tai neatsiejama ir nuo geresnio ryšio su Tarybos sekretoriatu, savalaikio, informatyvaus posėdžių darbotvarkės pateikimo, diskusijų komitetuose vystymo, argumentų išklausymo bei kitokios nuomonės priėmimo. Tačiau Stanislovą Martinaitį glumina komitetų svarstymuose vyraujantis autoritarizmas, skubinimas kuo greičiau priimti sprendimus, kurie užkerta kelią opozicijos atstovų siekiui į klausimų esmę įsigilinti iš esmės ir apsvarstyti alternatyvius siūlymus.
„Mus pažįstantieji žino, kad esame veiklūs, iniciatyvūs, turime savo nuomonę ir gerų idėjų,“ – pabrėžė V.Petkevičienė.
Opozicijos atstovai pasijuto nesuprasti, kai nebuvo priimtos domėn, juolab diskusijose neišplėtotos jų nuomonės dėl eismo saugumo priemonių kurorte, automobilių stovėjimo vietų įrengimo prie Kęstučio g. esančio 10 namo, vandens fontanėlių įrengimo Nemuno krantinėje, Automobilių kelių direkcijos skirtų papildomų lėšų nukreipimo ne tik į Mokyklos gatvės remonto darbus, bet ir į infrastruktūros gerinimą prie turistinės traukos objektų bei sanatorijų.
J.Aleksandravičius vylėsi sulaukti daugiau viešumo per žiniasklaidos priemones, kurioms skleidžiant informaciją apie opozicinės frakcijos veiklą, pavyktų realizuoti rinkėjams duotus pažadus.
„Per savivaldos rinkimus, susitikinėdami ir bendraudami su rinkėjais, patyrėme, jog jiems trūksta žinių apie tikrąjį savivaldos darbą, žmonės jos atstovus neretai pažįsta tik iš veido ir nuomonę apie šios institucijos veiklą susidaro daugiausia iš iškilmingų renginių, įkurtuvių juostelių perkirpimo… Kartais įsivaizduojama, jog Tarybos nariai gauna etatinį apmokėjimą, nors iš tikrųjų yra visuomenininkai, ir pan.,“ – sakė politikos senbuvis.
J.Aleksandravičiaus mintį pratęsė ir S. Martinaitis, akcentavęs poreikį Birštono savivaldybės tarybos posėdžius transliuoti tiesiogiai. Šiuo klausimu opozicija ketina teikti pasiūlymus Tarybai.
Opozicinės frakcijos „Demokratijos sargyboje“ atstovai pristatė ir pagrindines savo veiklos gaires. Socialdemokratinei krypčiai atstovaujantys frakcijos atstovai įsipareigojo laikytis nuostatos Tarybos darbe pritarti valdančiosios daugumos pateiktiems ir mažumos idėjas bei programines nuostatas atitinkantiems sprendimams; konstruktyviai ir pagrįstai oponuoti pateiktiems sprendimams; stebėti iškylančias problemas ir siūlyti jų sprendimo būdus, teikti naujus, Birštono bendruomenei svarbius sprendimus. Pasak V.Petkevičienės, frakcija jau suformulavusi pasiūlymus penkiems Tarybos posėdžiams.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *