Žinau, ką renku…

Gegužės 6 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko darbo pokalbis su kandidatais į Europos Parlamentą, į kurį pakvietė iniciatyvos „Žinau, ką renku“ organizatoriai.


Susitikime su gyventojais dalyvavo kraštiečiai – Rasa Budbergytė (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Jonas Vilionis (Lietuvos valstiečiai ir žalieji), Laurynas Šedvydis (Visuomeninis rinkimų komitetas „Aušros Maldeikienės traukinys“), Ignas Stankovičius (Visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje“), Paulius Kunčinas (Visuomeninis komitetas „Lemiamas šuolis“) bei politikos senbuviai Laima Andrikienė (Europos liaudies partijos – Krikščionių demokratų frakcija) ir Petras Auštrevičius (Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcija).
Įdomią, karštų ginčų ir replikų tarp kandidatų nestokojusią diskusiją moderavo Roberta Tracevičiūtė. Politikams teko trumpai pristatyti savo rinkiminius pažadus ir darbo EP prioritetus, sritis, kuriose geriausiai realizuotų save ir sėkmingiausiai atstovautų Lietuvai, atsakyti į vedėjos ir į klausytojų pateiktus provokuojančius klausimus, netgi pademonstruoti praktinius anglų kalbos gebėjimus. Dauguma ją moka, gali susikalbėti ir kitomis kalbomis, tik vienas kandidatas neslėpė, jog, patekęs į EP, naudotųsi vertėjų paslaugomis.
Buvo patikrintos kandidatų į EP narius vertybinės nuostatos dėl Europos Sąjungos šalims aktualių klausimų – Sąjungos plėtros, bendros kariuomenės, privalomos vakcinacijos, privalomų įnašų didinimo, Rusijos kišimosi į valstybių narių politiką ir vidaus gyvenimą, pabėgėlių krizės.
Kandidatai išsakė savo nuomones dėl ES ekonominės, žemės ūkio, socialinės politikos, buvo paprašyti įvertinti sparčią Kinijos ekspansiją pasaulyje bei įvardinti mūsų šalies problemas ir prioritetus, kurių sprendimams jie negailėtų savo laiko, pradėję dirbti EP.
Kandidatų buvo paprašyta atsakyti ir į klausimą, ką veiktų, jei nebūtų išrinkti į EP, diskusijos dalyviai atsakė įvairiai – grįžtų prie įprastinio darbo, kandidatuotų į LR Seimą, telktų apie save žmones ir stiprintų atstovaujamų politinių srovių šalininkų gretas.
Taip pat diskutuota apie tai, kodėl Lietuvos europarlamentarų darbas Briuselyje ir Strasbūre nėra viešai pastebimas, kodėl jie nebendrauja tarpusavyje, ieškodami Lietuvai palankių sprendimų. Svarių argumentų, kurie apgintų EP narius, taip vangiai lankančius posėdžius, atrado šios institucijos senbuviai. Jų įsitikinimu, oficiali posėdžių lankomumo statistika neatspindi tikrojo parlamentarų darbo. Bendraminčių pateiktiems siūlymams paieška, nuomonių derinimas, simpatikų pritraukimas – „užkulisinis“ darbas dažniausiai vyksta parlamento koridoriuose ir kitose viešose erdvėse.
Šių debatų organizatoriai viliasi, kad dvi valandos, prabėgusios klausantis kandidatų, su jais diskutuojant, padėjo įvertinti, kas Europos Parlamente nusiteikęs rimtai dirbti, o kas slepiasi už populistinių šūkių, ir rinkėjai galės nedvejodami savo nuomonę išreikšti gegužės 26 dieną vyksiančiuose rinkimuose į EP.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *