„Nemuno banginių“sėkmė „Jūrų keliuose 2019“

Birštono gimnazijos III-IV klasių moksleivių komanda, pasivadinusi „Nemuno banginiais“, dalyvavo jau vienuoliktus metus vykstančiame respublikiniame konkurse „Jūrų keliais 2019“. Tai linksmas, labai azartiškas komandinis konkursas, reikalaujantis sumanumo ir gero fizinio pasiruošimo. Šį kartą į konkursą Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) atvyko 12 komandų iš Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus, Birštono, Joniškio Aušros, Kalvarijos, Kelmės Jono Graičiūno, Mažeikių Merkelio Račkausko, Tauragės „Versmės“, Sedos Vytauto Mačernio, Šiaulių Didždvario, Šilutės Vydūno, Viduklės Simono Stanevičiaus, Utenos Dauniškio gimnazijų.


Jūreivystės mokyklos direktorius profesorius Viktoras Senčila pasveikino Lietuvos moksleivius, atvykusius į jūrinį šalies miestą. Dalyvius savo melodijomis sveikino ir Lietuvos karinių pajėgų orkestras.

Mūsų gimnazijos komanda, vadovaujama psichologės Jolantos Veterienės ir technologijų mokytojos Vedos Martinaitienės, konkurse „Jūrų keliais-2019“ pasirodė puikiai ir iškovojo II vietą. Gimnazijai atstovavo III-IV klasių gimnazistai – Laurynas Arštikys, Nerijus Pūras, Dovydas Bunevičius, Vilius Paulikas, Gabija Paškevičiūtė, Kipras Čekanauskas, Dominykas Čepulis, Tomas Šalčius ir Monika Kimbirauskaitė. Komanda atliko užduotis navigaciniame treniruoklyje, baseine, surado nukentėjusįjį dūmų labirinte, taikliai mėtė metlynį, tempė virvę, jūrinėmis signalinėmis vėliavėlėmis perdavė informaciją, suteikė pirmąją medicinos pagalbą, rišo jūrinius mazgus. Gimnazistų nuomone, tai buvo pats geriausias konkursas, kokiame yra tekę dalyvauti, unikali galimybė gerai įvertinti savo gebėjimus prieš renkantis karjeros kelią. Grįžome gausiai apdovanoti rėmėjų prizais, vos vienu tašku atsilikę nuo nugalėtojų – Tauragės „Versmės“ gimnazijos, kuriems AB „DFDS Seaways“ padovanojo kelionę keltu į Karlshamną (Švedija).
Esame dėkingi konkurso organizatorei Genutei Kalvaitienei už padrąsinimą nugalėti savo baimes ir nepasitikėjimą, energiją, renginio organizavimą ir vedimą bei puikią nuotaiką. Taip pat džiaugiamės ir dėkojame buvusiam mūsų gimnazijos mokiniui Karoliui Valatkai, šiuo metu studijuojančiam laivavedybą Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM), už komandos kuravimą, dėmesingą rūpestį viso konkurso metu. Tariame ačiū UAB „Boskalis Baltic“ už prabangias dovanas.
Įgytos žinios ir patirti įspūdžiai išliks moksleivių atmintyje ilgam.
Veda Martinaitienė
Birštono gimnazijos technologijų mokytoja metodininkė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *