Sekmadienį – Motinos diena!

Nijolė:
– Gražiausi prisiminimai mane sieja su Vaikyste, kuomet jausdavau šalia nuostabiai mielą ir gerą savo MAMĄ, nuolat besišypsančią, energingą, žvalią, kupiną optimizmo ir tik jai būdingos vidinės ramybės. Jos spinduliuojančia širdies šiluma, gėriu, nuolatiniu dėmesiu ir meile buvome apgaubti visi keturi vaikai, mokomi gražiai bendrauti, gerbti kiekvieną žmogų, džiaugtis gyvenimu, pajausti grožį visur: upelio čiurlenime, vyturio giesmėje, siūbuojančioje javų jūroje, rudens šalnų numargintuose medžių lapuose, kaimo žmonių šventėse, kasdieninės duonos raikyme…Dažnai mąstau, kiek mano mamai prireikė stiprybės ir valios, kai patį gyvenimo gražumą sudrumsčia klastinga liga. Lig šiol matau liūdnas, kupinas kančios akis ir šypseną, besistengiančią paslėpti širdgėlą. Netekusi jos – supratau, kad pasibaigė paaugliškas nerūpestingumas, kad MAMOS išugdytas gyvenimo vertybes privalau puoselėti, nepalūžti ir jos perteikta dvasine Stiprybe, Meile, Tikėjimu, Viltimi kurti savo GYVENIMĄ, neprarasti glaudaus ryšio su broliais…
Šiandieną esu laiminga MAMA – MOČIUTĖ, taip pat užauginusi keturis nuostabius vaikus, kurie jau sukūrę savo šeimas: dukros yra rūpestingos MAMOS, o sūnus – tėtis, ypatinga meilės kalba ugdo savo atžalas. Branginu kiekvieną jų: jautrius, dėmesingus, palaikančius gražius tarpusavio santykius, dažnai lankančius ir suteikiančius džiugias, spalvingas gyvenimo akimirkas. Didelė laimė būti MAMA…
Pačios gražiausios pavasario šventės proga visoms MAMOMS linkiu stiprios sveikatos, meilės ir tvirtybės kasdien ir visada, kad ilgai galėtumėt džiaugtis savo ir savo vaikų LAIME.

Gerda:
– Būti motina – didžiulė atsakomybė prieš save, vaikus, vyrą, nes nuo jos požiūrio, atsakomybės priklauso saugi vaikystė ir visas tolimesnis gyvenimas. Gal mums duota iš aukščiau daugiau negu vyrams suprasti ir iškęsti… Manau, kad ir Valstybės valdyme, ir mūsų istorijos laikmečiuose – būta ir yra situacijų, kai būtent moterys išsprendžia tas problemas, kurios, pasirodo, nepakeliamos vyrams. Joms padeda visos savybės, kuriomis apdovanota moteris, motina.

Asta:
– Mano mama pati geriausia, pati nuostabiausia. Be jos neįsivaizduoju nė vienos savo dienos.

Irena:
– Aplankau savo mamą jos Amžinojo poilsio vietoje, uždegu amžinosios atminties žvakę, sukalbu maldą, kad jai būtų lengvesnė žemelė ir visuomet pasakau: „Ilsėkis ramybėje, mama“. Padėkoju jai už gyvenimą, už pamokas. Ji mirė eidama 93 -iuosius, dirbo geležinkelio stotyje. Abu tėveliai buvo geležinkeliečiai Kazlų Rūdoje. Dabar džiaugiuosi savo dukros ir sūnaus meile, pagarba, jų gėlių žiedais.

Ineta:
– Sveikinsiu mamytę Daivą, močiutę Danutę. Jos brangiausios ne tik Motinos dieną, bet kiekvieną dieną.

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *