„Laimės ieškojau kitiems, o tapau laimingas pats…“

2019 -ieji Seimo nutarimu yra paskelbti Juozo – Tumo Vaižganto metais. J. Tumas – Vaižgantas – viena ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjas, lietuvių prozos klasikas, kritikas, kurio kūrybinis palikimas yra gausiausias tarp to meto rašytojų. Šiemet visoje Lietuvoje vyksta minėjimai, renginiai, skirti šio iškilaus rašytojo 150-osioms gimimo metinėms paminėti.


Balandžio 18 dieną Kauno r. Piliuonos gimnazijoje vyko renginys „Laimės ieškojau kitiems, o tapau laimingas pats…“, skirtas kunigui, rašytojui ir kultūros veikėjui J.Tumui – Vaižgantui paminėti. Jo tikslas – didinti lietuvių kalbos ir literatūros prestižą, ugdyti literatūros suvokimą, puoselėti humanitarinę kultūrą, gilinti lietuvių kalbos, literatūros ir istorijos žinias, skatinti mokinių domėjimąsi tautos kultūra. Siekdami puoselėti mokyklų ir mokinių bendradarbiavimą, keičiantis patirtimi, ugdyti bendrąsias ir dalykines kompetencijas, renginio organizatoriai (mokytojos Dalė Bubelienė, Virginija Mikšaitė, Dana Stankevičiūtė, Elena Vainiūnaitė, Nijolė Žitkauskienė) į renginį pakvietė Birštono gimnazijos (mokytojos Asta Ferevičienė, Daina Vyšniauskienė), Kauno Rokų (mokytoja Vanda Mažeikienė) ir Marijampolės rajono savivaldybės Sasnavos pagrindinės mokyklos (mokytoja Stefanija Navickienė) mokinius bei mokytojus.
Renginio metu skambėjo dainos, kurias atliko Piliuonos gimnazijos mokiniai. Dalyviai išgirdo skaitomą ištrauką iš Vaižganto apsakymo „Valiulio pasaka“, kurią parengė Sasnavos pagrindinės mokyklos 5 – 9 klasių mokiniai, dalyvius pakerėjo būgnų ritmai. Mokinių komandos atliko kūrybingumo reikalaujančias užduotis, susijusias su Vaižganto asmenybe ir kūryba.
Renginyje „Laimės ieškojau kitiems, o tapau laimingas pats…“ dalyvavo aktorė ir rašytoja Doloresa Kazragytė, kuri susirinkusiems ne tik paskaitė Vaižganto kūrinio ištrauką, bet ir šmaikščiai papasakojo apie kasdieninę aktorės duoną, o atsisveikindama visiems renginio dalyviams palinkėjo: ,,Visada turėkite sparnus, kuriais galėtumėte kilti, skristi ir siekti svajonių…“
O apibendrindama visą renginį mokytoja Asta Ferevičienė jį baigė poetiniais pamąstymais.
Birštono gimnazijos informacija

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *