Turnyras po turnyro…

Birštono sporto centro šachmatininkams jau tapo tradicija didžiąją pavasario šventę pasitikti Velykiniu šachmatų turnyru. Ir šiemet turnyre savo jėgas išmėgino devyni suaugusieji ir dešimt vaikų, lankančių trenerės Danutės Urbanavičiūtės vedamus užsiėmimus. O prieš Šv.Velykas išaiškinti ir apdovanoti turnyro nugalėtojai ir prizininkai.

Velykinio šachmatų turnyro prizininkai ir dalyviai su trenere D.Urbanavičiūte ir Birštono sporto centro direktoriumi S.Smailiu, įteikusiu diplomus ir dovanėles.

Suaugusiųjų grupėje kiekvienas žaidė po dvi partijas. Lyderio pozicijų neužleido Danutė Urbanavičiūtė, surinkusi 15 taškų, antra liko Virginija Černevičienė (11,5 tšk.), trečią vietą pelnė Algimantas Janauskas (10 tšk.).
Vaikai žaidė po vieną partiją. Tarp mergaičių pirmą vietą užėmė Neda Žuvininkaitė, surinkusi 8 taškus, Ugnė Naudžiūnaitė su 4,5 taško užėmė antrą vietą, šešerių metukų Ugnė Vėgelytė pirmajame savo turnyre liko trečia (3 tšk.).

Birštono sporto centro trenerė D.Urbanavičiūtė su šachmatų didmeistriu G.Kasparovu.

Iš vaikų amžiaus grupės dalyvių ir berniukų geriausiai pasirodė ikimokyklinukas Augustas Jančiulis (9 tšk.), jo brolis Dovydas Jančiulis buvo antras (7 tšk.), Libertas Kulieša liko trečioje vietoje (5,5 tšk.).
Prieš šį turnyrą šeši Birštono sporto centro šachmatininkai dalyvavo Seirijuose surengtame greitųjų šachmatų turnyre A.Ramanausko – Vanago 100 -osioms gimimo metinėms paminėti ir parsivežė apdovanojimų. Augustas Jančiulis ir Neda Žuvininkaitė savo grupėse iškovojo pirmąsias vietas, Dovydas Jančiulis bendroje įskaitoje liko vienuoliktas. Turnyre žaidė 15 -ka vaikų.
Moterų grupės nugalėtoja tapo Danutė Urbanavičiūtė, o Kazimieras Senavaitis ir Jonas Džervus surinko po 5,5 taško iš 9 galimų ir tarp prizininkų nepateko. Suaugusiųjų grupėje žaidė 62 dalyviai.
Trenerė Danutė Urbanavičiūtė pasakojo, kad išvykos ir turnyrai motyvuoja šachmatininkus, skatina juos tobulinti žaidimą, todėl gegužę planuojama surengti dar vieną tradicinį turnyrą, skirtą Birštono garbės piliečio J.Palionio atminimo taurei laimėti.
Ir pati trenerė ieško naujų galimybių tobulinti žaidimo įgūdžius. Vienas iš iššūkių – kovo mėnesį sužaista šachmatų partija su pasaulio šachmatų čempionu Gariu Kasparovu. D.Urbanavičiūtė pasakojo, kad didmeistris simultano principu žaidė prieš septynis lietuvius. Birštonietė didžiuojasi taip ilgai užlaikiusi šachmatų meistrą prie lentos – G.Kasparovui partiją ji pralaimėjo priešpaskutinė. „Tai buvo labai jaudinanti patirtis,“ – sakė Danutė.