Svečiams iš Sietlo Lietuva ir Prienai tapo atradimu

Tarptautinė kultūrinių mainų programa „Kultūrinės kompetencijos ir ambasadoriaus lyderystė“, įgyvendinama jau nuo 2014 m. , „Žiburio“ gimnazijoje tęsiasi.


2014 m. rugsėjį Prienų „Žiburio“ gimnazijai pasirašius bendradarbiavimo sutartį dėl mokinių mainų programos su universitetine privačia akademija Sietle, Vašingtono valstijoje, ši programa tapo gražios ir prasmingos draugystės su amerikiečiais pradžia, gal net tradicija – gimnazijoje kultūrinių mainų programa gyvuoja jau penktus metus.
Šešių mokinių ir dviejų mokytojų komanda iš Prep University, Sietlo, nuo balandžio 3 iki balandžio 11 d. gyveno gimnazijos mokinių ir mokytojų šeimose, susipažino su mūsų tradicijomis, dalyvavo pamokose ir kitose įvairiose veiklose, aplankė įžymias Prienų krašto ir Lietuvos vietas. Svečiai žavėjosi Lietuvos gamta, istoriniu paveldu, žmonių draugiškumu, svetingumu. Neatsispyrė amerikiečiai ir lietuviškai virtuvei – gyrė mūsų šaltibarščius ir cepelinus… Kiekvienas dalyvaujantis programoje turėjo puikią galimybę susirasti naujų draugų, įgyti gyvenimiškos patirties, pažinti dalį lietuviškos kultūros. Šis projektas suartina ne tik du tolimus ir skirtingus miestus, bet ir mokinius bei mokytojus, dalyvaujančius šioje programoje.
Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie prisidėjo ir prisideda, kad mainų programa gimnazijoje būtų įgyvendinama. Atskirai noriu padėkoti gimnazijos mokytojoms Daliai Šklėriūtei ir Irenai Mažeikienei, mokinių Atėnės Žukovaitės, Eglės Danilevičiūtės, Jokūbo Bucevičiaus, Kristupo Kupsto, Kristijono Raibužio ir Adomo Kurlavičiaus tėvams, kurie apgyvendino amerikiečius savo šeimose.
Prienų „Žiburio“ gimnazistų komanda iš Lietuvos į Sietlą išvyks 2019 m. rudenį.
Irma Kačinauskienė
Tarptautinės kultūrinių mainų programos koordinatorė, Prienų „Žiburio“ gimnazijos direktorė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *