Linkėjo išmintingų ir teisingų sprendimų…

Pirmasis 2019 – 2023 metų kadencijai išrinktos Birštono savivaldybės tarybos posėdis vyko iškilmingoje aplinkoje – kurorto kurhauzo salėje. Jam, kaip ir reglamentuota įstatyme, pirmininkavusi Apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Asta Revuckaitė priėmė Tarybos narių priesaikas ir įteikė merės regalijas gyventojų pasitikėjimą tiesioginiuose merų rinkimuose vėl pelniusiai Nijolei Dirginčienei.

Darbą pradėjusi 2019 – 2023 metų kadencijos Birštono savivaldybės taryba.

„Kančia ir džiaugsmas“ – šalia
Sėkmė rinkimuose lydėjo ir N.Dirginčienės vedamą Lietuvos socialdemokratų partijos Birštono skyriaus sąrašą. Socialdemokratai pelnė devynis mandatus iš penkiolikos ir tapo valdančiąja frakcija. Tarp jos narių – ne tik jau darbo patirties Taryboje turintys senbuviai, bet ir pirmą kartą gyventojų pasitikėjimą rinkimuose pelnę jauni žmonės. Visi jie, kaip ir dauguma frakcijos narių, gimė, augo Birštono krašte, o, baigę mokslus, darbo ir gyvenimo vieta pasirinko savo gimtą miestą. Ir sekasi jiems, matyt, labai neblogai, jeigu gyventojai pastebi jų darbus ir su jais sieja savo lūkesčius.

Birštono apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Asta Revuckaitė, merei Nijolei Dirginčienei perdavusi saugoti vardinius Tarybos narių priesaikos lapus, palinkėjo visiems jiems nepamiršti duotų pažadų ir garbingai vykdyti savo pareigas.

Dar šešis Tarybos narių mandatus rinkėjų sprendimu pasidalino buvę Socialdemokratų darbo partijos sąrašo (3), Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos (1) ir Visuomeninio rinkimų komiteto Už vieningą Birštoną (2) kandidatai.
Beje, jeigu kasdieniame gyvenime suskaičiuotume moteris, vadovaujančias įvairioms kurorto įmonėms, įstaigoms, biudžetinėms ir nevyriausybinėms organizacijoms, jų tikriausiai būtų ne mažiau, o gal dar ir daugiau nei vyrų, bet šios kadencijos Taryboje moterų dirbs mažiau nei ankstesnėje, – tik penkios. Gal tam įtakos turėjo ir pačių rinkimų sąrašų eiliškumas, tačiau svarbiausia, matyt, buvo rinkėjų valia. Jie rinkosi, jų nuomone, geriausius. O ar ši komanda, kaip jai buvo linkėta priesaikos dieną, taps darnia, teisingų sprendimų ieškančia, tęsančia duotus pažadus ir žmonėms tarnaujančia komanda, – parodys laikas. Viskas priklausys nuo to, kaip patys Tarybos nariai sugebės nešti rinkėjų jiems patikėtą nelengvą naštą, nes, pasak darbą pradedančios naujos kadencijos Tarybos narius ir į inauguracijos šventę gausiai susirinkusius savivaldybės administracijos darbuotojus, įstaigų bei įmonių vadovus ir svečius sveikinusio Nepriklausomybės Akto signataro, buvusio Seimo  vadovo ir Lietuvos socialdemokratų partijos garbės pirmininko Česlovo Juršėno, norint – visada galima susitarti ir bendromis pastangomis kurti Birštono sėkmės istoriją, už kurią savo padėkos kalboje agitavo Birštono savivaldybės merė N. Dirginčienė.

Merė N. Dirginčienė ir jos pavaduotojas V. Kederys pasirengę tęsti pradėtus darbus ir siekti naujų užsibrėžtų tikslų, įgyvendinant rinkimų programą.

Ir dar. Pirmasis Birštono savivaldybės tarybos posėdis vyko Velykų švenčių belaukiant Didžiosios Kančios savaitės metu. O ją, kaip sakė Birštono Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonas Jonas Dalinevičius, lydi kančia ir džiaugsmas. Tad monsinjoro palinkėjimu nusivylusiems rinkimų rezultatais nereikėtų kentėti, o juos laimėjusiems – tik džiaugtis, nes be kančios nebūna triumfo, o kančia be triumfo yra beprasmė. Reikia tiesiog dirbti nepamirštant žmogaus.
Kad tame darbinės veiklos kelyje gali būti ir tikriausiai bus visko, netrukus pasijuto ir po priesaikos bei sveikinimų prasidėjusio jau darbinio posėdžio metu.

„Kartu Birštono labui“ – „Demokratijos sargyboje“
Merei N. Dirginčienei informavus apie Socialdemokratų frakcijos įkūrimą, pareiškimus dėl frakcijų perskaitė ir Tarybos narės Valė Petkevičienė ir Jurgita Šeržentienė. V. Petkevičienė paskelbė, kad nepriklausantys jokiai partijai Tarybos nariai Juozas Aleksandravičius, Stanislovas Martinaitis ir Valė Petkevičienė (į Tarybą jie buvo išrinkti pagal socialdarbiečių sąrašą – aut. p.) jungiasi į mažumos opozicinę frakciją „Demokratijos sargyboje“. Frakcijos „Kartu Birštono labui“ nariai Audrius Šeržentas, Jurgita Šeržentienė ir Darius Šeškevičius taip pat pasirinko opozicinę kryptį.
Ar abi šios frakcijos bus įregistruotos kaip opozicinės, paaiškės kito posėdžio metu, išsiaiškinus, ką tiksliai sako įstatymas, nes praktikoje būta vienos opozicijos frakcijos. Net ir Seime, kol opozicijoje esanys Seimo nariai nesusitarė tarpusavyje, jie neturėjo opozicijos lyderio. Gal savivaldoje kitaip?
Bet, ko gero, jeigu abiems opozicinės krypties frakcijoms ir tektų jungtis, susitarti joms nebūtų sunku. Mat balsuojant dėl mero pavaduotojo skyrimo, rezultatas buvo 9:6. Tiesa, balsavimas buvo slaptas, tad galima tik spėti, ar čia buvo dėsningas, ar tik atsitiktinis toks skaičių sutapimas? Gal iš saviškių kurie nors „sudreifavo“, o opozicija palaikė? Politiniuose vandenyse visko būna…

Pirmajame naujos kadencijos Tarybos posėdyje dalyvavęs Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Česlovas Juršėnas linkėjo, kad Birštone būtų gera gyventi ir mažesniems, ir didesniems, ir vyresniems, ir jaunesniems.
Birštoniškiai taip pat sulaukė sveikinimų iš premjero Sauliaus Skvernelio, ministrų, Europos Parlamento narių,universitetų rektorių, Lietuvos savivaldybių asociacijos, kitų savivaldybių merų. Birštoną pasiekė ir sveikinimai iš Kinijos, Azerbaidžiano, Baltarusijos, Kroatijos, Izraelio, Indijos Prancūzijos ambasadorių, miestų – partnerių vadovų.

Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkui Stanislovui Martinaičiui paskelbus balsavimo rezultatus, paaiškėjo, kad merės pavaduotoju vėl dirbs Vytas Kederys. Pavaduotojo siūlymas yra merės prerogatyva, todėl vadovaudamasi įstatymo suteikta teise N. Dirginčienė ir pasiūlė kandidatą į šias pareigas. Būtent tą Tarybos narį, kuriuo ji pasitiki, kuris buvo jos komandos narys ir praėjusioje kadencijoje. Merės teigimu, V. Kederys yra sąžiningas, atsakingai atlieka savo pareigas, gerai žino švietimo, kultūros, sporto, nevyriausybinių organizacijų veiklos problematiką, todėl ir pakvietė jį tęsti pradėtus bei vadovauti naujų projektų ir idėjų įgyvendinimui šiose srityse.
V. Kederys – Tarybos nariu išrinktas jau ketvirtai kadencijai.
Kadangi Birštono savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas buvo išrinktas Tarybos nariu, davęs priesaiką, jis neteko galimybės eiti savo pareigų. Balsuojant dėl jo atleidimo, visi 14 Tarybos narių (V.V. Revuckas nusišalino nuo šio klausimo svarstymo – aut. p.) buvo vieningi. Laikinai, kol, merei pasiūlius, o Tarybai pritarus, bus paskirtas naujas administracijos direktorius ar direktorė, direktoriaus pareigas pavesta eiti pavaduotojui Ramūnui Noreikai.
Beje, merės komandoje nelieka ir buvusios Tarybos sekretorės Dovilės Adamonytės. Ji taip pat pasirinko Tarybos narės mandatą. Merė sakė į šias pareigas skirsianti Moniką Žilytę, kuri jai padėjo vesti ir pirmąjį šios kadencijos posėdį.
Kitas Tarybos posėdis vyks balandžio 29 -ąją. Jo darbotvarkė bus jau didesnė, o ir Tarybos nariai jau bus pasirinkę komitetus, kuriuose norės dirbti. Galbūt paaiškės ir naujojo administracijos direktoriaus personalija? Kaip realiausia kandidatė šioms pareigoms užimti yra minima Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Jovita Tirvienė.
Ramutė Šimukauskaitė 

Po inauguracijos Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė kalbėjo:
„Šiandien – ypatinga diena. Prisiekiau ir buvau inauguruota Birštono savivaldybės mere. Tai – didžiulė atsakomybė ir įpareigojimas!
Džiaugiuosi, kad galėsiu tęsti pradėtus darbus, o kartu įgyvendinti ir naujas idėjas. Sieksiu, kad birštoniečių gyvenimo kokybė ir toliau gerėtų, kad kiekvienas gautų kokybiškas paslaugas ir teisingą atlygį už darbą, čia gyvenimą kurtų mūsų vaikai, anūkai, jaunos šeimos.
Visi kartu sieksime, kad gyventojų skaičius savivaldybėje augtų, kad ir toliau būtų pritraukiamos investicijos, įgyvendinami tarptautiniai projektai.
Dėkoju visiems už gausius sveikinimus. Kviečiu kurti klestintį Birštoną, kuriame gera gyventi visiems!“.

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *