Į Birštono muziejų atkeliavo Italija

Birštono muziejuje eksponuojama tautodailininkų sąjungos nario Vytauto Lazausko septynioliktoji personalinė paroda „Lietuva – Italija“. Sąsajas tarp šalių – tokių skirtingų savo istorija, žmonių temperamentu, gamtos koloritu dailininkas atrado tiesiog tapydamas peizažus. Gamtos vaizde viskas apgaubiama ypatingo Dangaus ir Žemės alsavimo. Žmonės čia, lygiai kaip augalai ar įvairūs urbanistikos elementai, tėra vandenų, uolų ar smėlių aksesuarai.


– Niekad nemačiau tiek miškų, – kartą Frančesko prasitarė važiuodamas iš Kauno aerouosto. Dailininką tai nustebino, nes mes jų lyg ir nepastebime… Žingeidumo vedini naršom italų miestus, o jie geriau pasirenka pagulėti ant mūsų pajūrio smėlio, juk Italijoj rasti vaizdą be kažkokio pastato yra ką veikti. Dailininkas mano, kad urbanizuota ir sukultūrinta gamta – viena iš pagrindinių itališko peizažo ypatybių. Lietuvoje – atvirkščiai – didžiausias grožis yra santykinis gamtos nepaliestumas.
Šioje parodoje pristatomi Lietuvos peizažai – įdomesni italui, o Italijos – lietuviui. Tai itališkos uolos ir mūsų augmenijos vešlumas, itališkas jūros mėlis ir mūsų smėlėti paplūdimiai, be vasariškų vaizdų – keisti ir nuostabūs, italo akims, mūsų žiemos sniegynai, kurie nutapyti šiais metais.
Pats dailininkas – kaunietis, baigęs Kauno politechnikos institutą, kur apsigynė ir technikos mokslų kandidato disertaciją.
Maloniai kviečiame aplankyti šviesią, spalvingą, pilną teigiamų emocijų parodą, kuri Birštono muziejuje veiks iki gegužės 15 dienos.
Vilijeta Šalomskienė
Birštono muziejaus direktorė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *