Prasidėjo skraidymų sezonas

Sugrįžus gandrams, į aerodromus sugrįžta ir sportinės aviacijos gerbėjai. Šiemet Pociūnų aerodrome sklandytojų balsai suklego paskutinį kovo savaitgalį. Tradicinės pavasarinės talkos metu buvo montuojami žiemai išardyti sklandytuvai, šluojamas angaras, tvarkoma aplinka. Po savaitės prasidėjo ir skraidymų sezonas.

Balandžio 6 -ąją orai skrydžiams buvo palankūs, tad su pirmąja skraidymų sezono diena prasidėjo ir kova dėl Antano Ruko taurės. Ji tęsis iki sezono pabaigos, per kurį galimi 45 pratimai. Jau įvykdyti du, pirmauja Artūras Klimašauskas. Antras – Darius Liaugaudas, trečias – Vladas Motūza.
Kaip ir kasmet, sezonas nusimato „karštas“. Lietuvoje suplanuotos penkerios varžybos, iš kurių dvejos vyks Pociūnuose. Birželio 8 – 22 d. Prienų padangėje susikaus sportinės klasės atstovai, o rugpjūčio 3 – 11 d. – Baltijos šalių pilotai. Šios varžybos rengiamos pažymint „Baltijos taurės“ sklandymo varžybų 80 -metį.
Žiupsnelis šių varžybų istorijos. Pirmosios varžybos, kuriose dalyvavo Baltijos šalių sklandytojai, buvo surengtos 1939 m. Jos vyko Kaune. Gražią tradiciją nutraukė karas ir sovietų okupacija. Tik po 50 metų, prasidėjus Lietuvos atgimimui, buvo surengtos antrosios. Tai buvo atgimimu pradėjusiais alsuoti 1989 -aisiais. Varžybos surengtos Pociūnuose ir jose dalyvavo visų Baltijos šalių pilotai: estai, latviai, lenkai, suomiai, švedai, vokiečiai. Ir štai, praslinkus dar trims dešimtmečiams – vėl šventė. Smagu, kad vėl Lietuvoje ir vėl Pociūnuose.
Tarptautinių varžybų tvarkaraštyje – septynerios varžybos ir visos svetur. Į pirmąsias, balandžio 18 – 29 d. vyksiančias Slovakijos Nitros aerodrome, Lietuvos pilotai išvyks jau prieš Velykas.
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *