Ir gyventojai, ir turistai vienodai svarbūs…

„Prienai tvarkosi“ – lentelės su šiuo užrašu, pastaraisiais metais neišnykstančios iš Prienų gatvių, tik patvirtina, kiek daug investicijų atėjo į miestą, jų dėka Prienų seniūnija sparčiausiai keičiasi ir gražėja. Renovuojami daugiabučiai namai, tvarkomos ir asfaltuojamos gatvės, atnaujinami šaligatviai, daugėja šviestuvų, sodinami gėlynai, plečiama laisvalaikio ir sporto infrastruktūra, kuriami turizmo traukos objektai.
Šiais pokyčiais Prienų miesto seniūnijai priskirtoje teritorijoje džiaugėsi seniūnas Algimantas Matulevičius, balandžio 1 dieną ataskaitiniame susirinkime pristatydamas savo veiklos ataskaitą už 2018 metus. Jo teigimu, akivaizdžios permainos dar labiau paryškina išskirtiniame gamtos kampelyje įsikūrusio miesto privalumus, prisideda prie patrauklios gyvenamosios ir turistinės vietovės įvaizdžio kūrimo. „Ir gyventojai, ir turistai mums vienodai svarbūs,“ – pastebėjo seniūnas.
Prienų miesto seniūnija – ne tik miestas, bet ir sodų bendrijos, ir 17 kaimų su savo problemomis. Pernai pasikeitus seniūnijos riboms, jos teritorijos plotas padidėjo devynis kartus, išaugo gyventojų skaičius, atitinkamai – ir tvarkomų kelių ilgis, padaugėjo kitų priežiūros reikalaujančių objektų skaičius.
2018 m. gatvių apšvietimui skirta beveik 70 tūkst. eurų. Mieste ir rajone vykdytas didelės apimties gatvių apšvietimo atnaujinimo ir plėtros projektas neaplenkė ir „Vandenio“ bei „Kalnų“ sodų bendrijų, vis dėlto, seniūno tvirtinimu, dar 14 -oje miesto ir 28 -iose sodų bendrijos gatvėse nėra jokio apšvietimo, dėl saugumo apšviesti savo kiemus pageidauja ir daugiabučių gyventojai.
Kelių priežiūros ir plėtros darbai pernai atsiėjo maždaug 207 tūkst. eurų. Nuolat vykdomi duobių taisymo, greideriavimo, žvyravimo, pėsčiųjų takų priežiūros ir kiti darbai. Įrengtas apšvietimas Revuonos g. prie Vaikų poliklinikos, Naujo gyvenimo g.; atstatyta žvyro danga Žaliojoje, Pievų, Piliakalnio g.; įrengtas šaligatvis Taikos g., remontuoti šaligatviai Basanavičiaus g., Vytauto g., Laisvės a.; atliktas Stadiono g. paprastasis remontas; paruošta asfaltavimui automobilių aikštelė prie ligoninės; pakloti kelio borteliai J.Lukšos ir Statybininkų gatvėse, pastarojoje pasirūpinta ir lietaus kanalizacijos nuvedimu.
Šie darbai, kaip ir gėlynų priežiūra, pastatyti suoliukai ar įrengtos šunų ekskrementų surinkimo dėžutės prie pasivaikščiojimo takų, palyginti su vykstančia baseino statyba, renovuojama Nemuno pradine mokykla bei kitais ambicingais užmojais, mažiau pastebimi, tačiau reikšmingi ir svarbūs vietos žmonių gyvenamosios aplinkos kokybei pagerinti.
Projektai veja projektus: vienas miesto erdves sutvarkius, darbai persikelia į kitas. Šiemet baigsis Stadiono mikrorajono laisvalaikio erdvių sutvarkymo darbai; bus pradėtas kitas didelės apimties Revuonos parko, Kęstučio paminklo prieigų su apžvalgos aikštele, Nemuno krantinės sutvarkymo projektas; aplinkos tvarkymo darbai vyks ir kitoje Nemuno pakrantėje vasaros estrados link; gautos lėšos „Ąžuolo“ progimnazijos stadiono įrengimui.
Įgyvendindama jai keliamus uždavinius, seniūnija turi patikimą partnerį – UAB „Prienų butų ūkis“, kuri administruoja daugiabučius gyvenamuosius namus, rūpinasi jų renovacija, remontuoja laiptines, esant poreikiui, likviduoja komunikacijų gedimus ir avarijas, valo gatves, šaligatvius, lietaus kanalizacijos šulinius, prižiūri žaliuosius plotus ir atlieka kitus darbus. Šienavimui, sniego valymui, šiukšlių rinkimui, lapų grėbimui, kapų tvarkymui, kitiems sanitarijos darbams pasitelkiami žmonės, įtraukti į neatlygintinų viešųjų darbų ir užimtumo programas.
A.Matulevičius savo ataskaitoje išskyrė ir problemines sritis. Neprižiūrimų ir apleistų pastatų sąraše įrašyti 47 pastatai, jo teigimu, triskart padidinus nekilnojamojo turto mokestį, kai kurie savininkai suskubo tvarkytis, ir iš šio sąrašo buvo išbraukta 16 pastatų. Vis dėlto akivaizdu, kad buvusiame kariniame miestelyje pastatai vaiduokliai taip greitai neišnyks, čia reikia netradicinių sprendimų.
Suregistruoti 344 tušti sklypai, jų savininkai įspėti, kad nesitvarko namų valdų. Mieste įrengtos požeminės atliekų surinkimo aikštelės, tačiau dėl kilusių teisinių problemų jos dar nepradėtos eksploatuoti. Seniūno teigimu, komisija tam davė leidimą, bet dar reikia pakloti asfaltą aikštelių pagrindui.
Didelis poreikis lietaus kanalizacijos tinklų, ypač Liepų, J.Basanavičiaus, Pušyno gatvėse, kurios po smarkesnio lietaus užliejamos. Kauno g. nutiesti požeminius elektros kabelius trukdo senos liepos. 39 miesto gatvės laukia naujo asfalto.
Ataskaitiniame susirinkime dalyvavo mero pavaduotojas A. Marcinkevičius, administracijos direktorius E. Visockas, mero patarėja J. Zailskienė, Savivaldybės tarybos nariai, seniūnijos įstaigų, organizacijų, policijos atstovai. Jiems girdint seniūnijos gyventojai išsakė rūpimus dalykus, pateikė nemažai klausimų.
Prieniečiai domėjosi galimybe Prienų – Birštono kapinėse įrengti daugiau vandens kolonėlių, jiems rūpėjo, ar bus nugriautas vienas iš Birštono gatvės apleistų barakų. Žmonės atkreipė dėmesį į sporto aikštyną greta bažnyčios – jame renkasi jaunimas, triukšmauja ir šiukšlina. Seniūnas sakė, kad ši teritorija stebima vaizdo kamera, prevenciškai užsuka policijos pareigūnai, o seniūnijos darbininkai nuolat švarina aplinką. Gyventojus neramina ir padažnėjusios vagystės iš gyvenamųjų būstų.
Prienų gyventojai teiravosi, ar, rekonstruojant Revuonos gatvę, bus sutvarkytos prieigos prie šaltinėlių, iš kurių gyventojai mėgsta semti vandenį maistui. Buvo pateikta ir asmeninių ūkiškų klausimų, seniūnas kvietė juos aptarti darbine tvarka, užsukus į seniūniją.
Prienų seniūnijos darbuotojai padėkojo artimiausiems savo pagalbininkams ir rėmėjams, įteikdami jiems padėkas ir žydinčių gėlių krepšelius. Susirinkusiems literatūrinę – muzikinę kompoziciją dovanojo Prienų KLC skaitovai, buvo galima apžiūrėti antrojo aukšto fojė eksponuojamą prieniečio A. Aleknavičiaus fotografijų parodą.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *