Birštono vienkiemio teatrui iškilmingai įteikta „Aukso paukštė“

Iš arti stebint produktyvų ir kūrybišką Birštono vienkiemio teatro aktorių ir režisierės Beatos Klimavičienės darbą, pastaraisiais metais vainikuotą įvairiais apdovanojimais ir nominacijomis, buvo aišku: tai tik laiko klausimas, kada ant šešiolika metų gyvuojančio teatro scenos nutūps ir „Aukso paukštė“ – aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. Ir pagaliau ta akimirka atėjo!
Kovo 16 dieną Birštono kultūros centre surengtos šventės metu Lietuvos nacionalinio kultūros centro mėgėjų meno kūrybos skyriaus teatro specialistė Irena Maciulevičienė „Aukso paukštės“ skulptūrėlę su pasididžiavimu įteikė Birštono vienkiemio teatro vadovei Beatai Klimavičienei, kuri savo ruožtu apdovanojimą perdavė aktoriams. Buvo smagu žiūrėti, kaip, aidint žiūrovų plojimams, skambant fanfaroms ir byrant auksiniam konfeti lietui, jie „paukštę“ glaudžia, o pasidžiaugę siunčia toliau, tą stebuklingą akimirką leisdami patirti ir kitiems aktoriams, gausiai susibūrusiems scenoje.
I.Maciulevičienė priminė, kad tai jau 54 -oji „Aukso paukštė“, kuri Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo iniciatyva per dvidešimt metų buvo įteikta geriausiems mėgėjų teatrams Lietuvoje, ir antrasis apdovanojimas, atkeliavęs į Birštoną. Bemaž prieš dvylika metų ši skulptūrėlė buvo įteikta Birštono kultūros centro suaugusiųjų teatro studijai ir jos vadovui Rimantui Jacunskui.
I.Maciulevičienė su aukštu įvertinimu sveikino ne tik aktorius ir režisierę, bet ir jų vyrus, žmonas, vaikus, kitus šeimų narius, juk jie dėl savo artimųjų meilės teatrui praranda brangų laiką, kurį galėtų praleisti kartu. Jos įsitikinimu, dalelė apdovanojimo taipogi priklauso ir žiūrovams, kurie mielai ateina į šio teatro spektaklius, juos priima širdimi.
Nominacijos teikimo šventės vedėja profesionali aktorė Giedrė Kederytė, kuri išaugo kartu su Birštono vienkiemio teatru, ko gero, neatsitiktinai pacitavo žinomą režisierių, aktorių ir teatrologą K.Stanislavskį, kuris yra pasakęs: „Jeigu žemėje dar yra stebuklų, jie vyksta teatre“. Teatro specialistė I. Maciulevičienė, prisiminusi šiuos žodžius, pastebėjo, jog būtent teatras mūsų gyvenimą daro gražesnį, dovanoja stebuklo laukimą, po spektaklio išeiname šiek tiek geresni ir pakylėti. Todėl ir šia šventine proga aktoriai bei režisierė Beata pirmiausia pagalvojo ne apie save, o apie atėjusius pasveikinti žiūrovus, padovanoję jiems ištraukas iš sėkmingiausių savo spektaklių – Žemaitės „Trys mylimos“, S. Kymantaitės – Čiurlionienės „Kuprotas oželis“. Pasirodymą vainikavo odė lietuvių kalbai ir tradicinėms vertybėms – publicistinis vaidinimas „Kalboje – tautos stiprybė“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui, kuris pernai buvo palankiai įvertintas respublikinėje dainų šventėje „Vardan tos…“
Skaidrės su nuotraukomis, filmuota medžiaga, renginio vedėjos komentarai šventės dalyviams priminė Birštono vienkiemio teatro istoriją ir gražiausias veiklos akimirkas – repeticijas, spektaklių premjeras, išvykas, festivalius, kurių metu buvo deramai atstovaujama Birštono savivaldybei. 2015 m. teatras radijo „Žinių“ projekte „Tai – mes“ buvo išrinktas tarp keturių geriausių mėgėjų kolektyvų Lietuvoje. Jis dukart tapo respublikinės suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros – šventės „Atspindžiai“ laureatu. 2017 metais šventėje „Tegyvuoja teatras“ pelnė apdovanojimą už geriausią muzikinio ir garsinio spektaklio sprendimą, o aktoriai Gabrielė Kamarauskaitė bei Rimvydas Juozas Klimavičius buvo apdovanoti už epizodinius vyro ir moters vaidmenis. 2018 m. teatras dalyvavo tarptautiniame projekte su Lenkija „Gyvenimas kaip teatras – bendradarbiavimas abipus sienos aktyvaus senėjimo srityse“ ir kartu su Koryčino miesto teatru parengė bendrą pasirodymą pagal A. Mickevičiaus poemą „Ponas Tadas“. Šį savaitgalį šventės „Tegyvuoja teatras“ metu Vienkiemio teatras atsiims dar vieną apdovanojimą.
Todėl Savivaldybės administracijos direktorius Vincas Valentinas Revuckas, pakilęs į sceną pasveikinti teatro kolektyvą, aktoriams ir režisierei perdavė ir nuoširdžius merės Nijolės Dirginčienės linkėjimus bei patikino, jog Savivaldybė ir toliau skirs didelį dėmesį ir paramą meno kolektyvams, tiems žmonėms, kurie realizuoja save scenoje, suteikdami džiaugsmo ir kitiems.
Apie tai, kad teatras – atvira erdvė bendraminčiams, kurioje jie gali susirinkti ir daryti tai, kas patinka, kurti spektaklius, įsikūnyti į įvairius personažus, kalbėjo ir Birštono savivaldybės vicemeras, Birštono vienkiemio bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys, kuris ne tik remia teatro idėjas, bet ir pats dalyvauja meninėje veikloje. Birštono kultūros centro direktoriaus Zigmo Vileikio nuomone, Vienkiemio teatro kolektyvo stiprybė ir sėkmė tame, jog jis neapsiribojo tuo, kas jau pasiekta, nebijojo keistis, į daugelį dalykų pažvelgti kitu kampu. „Buvot įdomūs, tikri ir nuoširdūs. Tokie išlikite ir ateityje,“ – linkėjo Z. Vileikis.
Aktorius ir režisierę Beatą sveikino artimieji, pažįstami ir draugai. Gausiame sveikintojų būryje išsiskyrė režisierius Rimantas Jacunskas, Birštono seniūnijos seniūnas Jonas Kederys, Birštono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Milda Astašauskienė ir Vaclovas Ramanauskas bei kiti.
Stiprių emocijų pagauta režisierė Beata Klimavičienė nuoširdžiai padėkojo visiems visiems ir kiekvienam išskirtinai – savo mamai, aktoriams, vokalinio ansamblio vadovei Inesai Rutkauskienei ir dainininkams, teatro pagalbininkams, rėmėjams, taip pat žiūrovams ir svečiams, kurie yra teatro varomoji jėga, dėl kurių norisi kurti.
„Esu laiminga, turėdama tiek daug prisiminimų jūsų dėka. Tik dėl jūsų mano gyvenimas kupinas džiaugsmo ir pilnatvės. Ačiū Jums už buvusias ir būsimas akimirkas. Mylėkite teatrą,“ – „patiems pačiausiems“ dėkojo ir linkėjo Birštono vienkiemio teatro režisierė.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *