Krepšinio pirmenybių finalai

Kovo 10 dieną baigėsi tris su puse mėnesio trukusios Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybės. Prieššventinį sekmadienį Prienų sporto ir pramogų arenoje vyko finalinės rungtynės dėl Mažosios ir Didžiosios taurių.

Balbieriškiečiai džiaugėsi septintąja vieta
Balbieriškio „Ringis“ – „Pušynė“ 101:92 (30:26, 26:17, 21:20, 24:29)
Balbieriškio „Ringio“ ir „Pušynės“ kova dėl 7-osios vietos didelės intrigos nesulaukė – abi komandos surinko vos po penkis žaidėjus. „Pušynės“ dvasinis lyderis M. Birbalas veržliai pradėjo susitikimą ir vien per pirmąją rungtynių pusę pataikė 7 tolimus metimus! Apskritai per pirmuosius du kėlinius „Pušynė“ beveik visus taškus rinko tritaškiais. Tuo tarpu „Ringis“ kur kas geriau atrodė greitajame puolime ir baudos aikštelėje: D. Kalėda ir M. Burbulevičius sėkmingai naudojosi antraisiais šansais, o po dviejų kėlinių „Ringis“ buvo priekyje 56:43. Trečiajame kėlinyje estafetę iš M. Birbalo perėmė M. Leonavičius: jo trys tritaškiai neleido varžovams dar labiau nutolti. Prieš lemiamą ketvirtį „Ringis“ buvo priekyje 77:63. Ketvirtajame kėlinyje „Pušynė“ kilo į lemiamą šturmą: M. Birbalo, M. Leonavičiaus ir R. Gaučio tritaškių dėka „Pušynė“ buvo priartėjusi iki 4 taškų. Deja, tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti. D. Navicko ir K. Aliulio tritaškiai įtvirtino „Ringio“ pergalę rezultatu 101:92. „Pušynė“ šiose rungtynėse pataikė net 19 tolimų metimų, iš kurių 10 – vien M. Birbalas. „Ringis“ iškovojo 7 vietą, tuo tarpu „Pušynės“ krepšininkai liko aštunti.
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Ringis“: M. Burbulevičius – 36, D. Kalėda – 27, K. Aliulis -19;
„Pušynė“: M. Birbalas – 38, M. Leonavičius – 17, E. Juodsnukis – 15.
„PMVD“ – „Prienai-Tango pizza“ 78:72 (17:9, 20:23, 21:15, 20:25)

Mažoji taurė atiteko „Prienų maisto valgytojų draugijai“
Mažosios taurės finale susitiko „PMVD“ ir „Prienai-Tango pizza“ komandos. „PMVD“ zoninė gynyba pirmajame kėlinyje visiškai sukaustė „Tango pizza“ žaidėjus: pastarieji per 10 minučių sukrapštė vos 8 taškus ir po pirmojo kėlinio atsiliko 8:17. Antrajame kėlinyje „PMVD“ padidino savo pranašumą iki dviženklio (25:14), tačiau tada „Tango pizza“ surengė spurtą 13:0 ir išsiveržė į priekį. Vis dėlto „PMVD“ sėkmingiau baigė ketvirtį ir po tolimo P. Ivanausko metimo paskutinę sekundę išsiveržė į priekį 37:32. Trečiajame kėlinyje „PMVD“ ir toliau išlaikė nedidelį pranašumą, kuris po dviejų M. Seiliaus tritaškių jau tapo dviženklis. Dviženklis skirtumas tarp komandų laikėsi ir viso ketvirtojo kėlinio metu.
„PMVD“ komandai pirmaujant 72:60, „Tango pizza“ žaidėjai nusprendė rizikuoti: mesti greitus tritaškius ir spausti varžovus po visą aikštelę. Tokia taktika greitai davė vaisių: trys greiti tritaškiai sumažino „PMVD“ pranašumą iki 5 taškų. Vis dėlto, „PMVD“ žaidėjai nepasimetė ir, sėkmingai realizuodami baudų metimus, neleido varžovams išlyginti rezultato. Dar du tolimi „Tango pizza“ metimai rungtynių eigos nepakeitė, ir „PMVD“ iškovojo Mažąją taurę, laimėję susitikimą rezultatu 78:72.
Rezultatyviausi žaidėjai:
„PMVD“: P. Ivanauskas ir M. Seilius – po 20, A. Marchockis – 11;
„Tango pizza“: D. Jancevičius – 20, L. Vainikevičius -18, J. Davidavičius – 13.

Finale „Stadiono“ krepšininkai pelnė trečią vietą
„Stadionas“ – „Šilavotas“ 112:90 (27:30, 29:25, 31:15, 25:20)
Dėl pirmenybių bronzos medalių šiemet kovojo daugkartinė čempionė „Stadiono“ komanda ir ketvirtfinalyje nedidelę staigmeną pateikęs „Šilavotas“. Šilavotiškiai labai sėkmingai pradėjo rungtynes ir gero L. Kurtinaičio ir G. Navicko žaidimo dėka jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą. Vis dėlto toks skirtumas tarp komandų laikėsi neilgai: Ž. Mikušausko ir R. Gerbutavičiaus tritaškiai kėlinio pabaigoje sumažino „Stadiono“ atsilikimą iki 3 taškų – 27:30. Antrajame kėlinyje į aikštelę žengė „Stadiono“ lyderis G. Maceina: jo galingas žaidimas baudos aikštelėje pagyvino „Stadiono“ puolimą, tačiau „Šilavotas“ keliais taškais nuolat buvo priekyje. Įdomu tai, kad „Stadionas“ išsiveržė į priekį tik aidint antrojo kėlinio sirenai, kai tolimą metimą paskutinę sekundę pataikė R. Gerbutavičius. Po dviejų kėlinių minimaliu skirtumu pirmavo „Stadionas“ – 56:55.
Po pertraukos „Šilavotas“ įkrito į duobę: šilavotiškiai ėmė strigti puolime ir taškus bandė pelnyti pavieniais veiksmais, kurie naudos nedavė. Tuo iškart pasinaudojo „Stadiono“ krepšininkai. G. Maceina ir R. Gerbutavičiaus buvo tiesiog nesustabdomi greitajame puolime, ir „Stadionas“ susikrovė dviženklį pranašumą – 87:70 po trijų kėlinių. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, o kovingi „Šilavoto“ krepšininkai, šįkart dar nesibaigus rungtynėms, susitaikė su pralaimėjimu. „Stadionas“ laimėjo susitikimą rezultatu 112:90 ir iškovojo bronzos medalius.
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Stadionas“: V. Palaikis – 22 (9 atk. kamuoliai), R. Gerbutavičius – 21 (8 atk. kamuoliai, 9 rez. perdavimai, 4 perimti kamuoliai); R. Marcinkevičius – 17 (10 atk. kamuolių);
„Šilavotas“: L. Kurtinaitis – 22 (6 atk. kamuoliai, 12 rez. perdavimų, 6 klaidos); G. Navickas – 20 (12 atk. kamuolių); P. Masikonis – 14.

Pirmąkart rajono krepšinio pirmenybes laimėjo „Dvariukas“
„Dvariukas“ – „Stakliškės“ 93:83 (23:23, 22:16, 25:22, 23:22)
2018-2019 metų pirmenybes vainikavo didysis finalas, kuriame susitiko „Stakliškės“ ir „Dvariukas“. Finalas prasidėjo galingu A. Tilindės dėjimu, į kurį stakliškiečiai atsakė spurtu 7:0. „Dvariukas“ nepasimetė, ir D. Šeškaus sėkmingo žaidimo dėka nuolat „kvėpavo“ varžovams į nugaras. „Stakliškių“ gretose puikiai žaidė M. Nenartavičius, kuris sėkmingai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir rinko taškus iš baudos aikštelės. Pirmasis kėlinys baigėsi taikliu D. Petkevičiaus dvitaškiu, kuris įtvirtino lygybę 23:23. Įpusėjus antrajam ketvirčiui, „Stakliškės“ vėl padidino savo pranašumą iki 6 taškų, tačiau tada A. Tilindės vedamas „Dvariukas“ ne tik išlygino rezultatą, bet ir ėmė tolti nuo savo varžovų. Užtikrintas „Dvariuko“ žaidimas antroje kėlinio pusėje leido pastariesiems išeiti ilsėtis į didžiąją pertrauką pirmaujant 45:39.
Trečiasis kėlinys prasidėjo „Dvariuko“ spurtu 10:2, ir atotrūkis tarp komandų išaugo iki 14 taškų. Deja, sužaidus vos 4 minutes, trečiajame ketvirtyje sėkmingai žaidęs „Dvariukas“ pateko į kritinę situaciją: dėl nesportinės ir techninės pražangų aikštelę buvo priverstas palikti vienas svarbiausių komandos žaidėjų A. Tilindė. M. Nenartavičiaus ir T. Švedo vedami stakliškiečiai ėmė artėti prie varžovų ir sumažino atsilikimą iki 3 taškų 55:58. „Dvariuko“ gretose lyderio naštą ant savo pečių perėmė D. Šeškus, kurio prasiveržimai neleido „Stakliškėms“ persverti rezultato. Audringai savo sirgalių palaikomas „Dvariukas“ ne tik nepalūžo, bet ir po tolimo A. Čekavičiaus metimo prieš lemiamą ketvirtį susigrąžino 9 taškų pranašumą – 70:61. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo šešiais D. Petkevičiaus taškais iš eilės, po kurių „Dvariukas“ pirmavo 77:65. „Stakliškės“ į tai atsakė spurtu 14:5 ir priartėjo iki 3 taškų (79:82).
Tada „Stakliškių“ lyderis M. Nenartavičius gavo penktąją pražangą ir buvo priverstas palikti aikštelę. Dėl išnaudoto pražangų limito rungtynes anksčiau baigė ir kiti „Stakliškių“ aukštaūgiai M. Gailiūnas ir G. Ruočkus. Laisviau stakliškiečių baudos aikštelėje jautęsis D. Šeškus provokavo vieną varžovų pražangą po kitos ir sėkmingai realizavo baudų metimus. Skubėdami „Stakliškių“ krepšininkai ėmė žaisti neužtikrintai, o po jų netaiklių metimų kamuolius „surinkdavo“ visų rungtynių metu sėkmingai gynyboje besidarbavęs Ž. Šimkus. „Dvariukas“ galiausiai nutolo, ir komandos pergalę įtvirtino M. Yliaus tritaškis, po kurio „Stakliškės“ jau nebeatsigavo. „Dvariuko“ krepšininkai laimėjo dramatišką finalą rezultatu 93:83 ir tapo pirmenybių nugalėtojais!
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Dvariukas“: D. Šeškus – 27 (8 atk. kamuoliai, 8 rez. perdavimai, 10 išpr. pražangų); D. Petkevičius – (8 atk. kamuoliai) ir M. Ylius – po 21;
„Stakliškės“: M. Nenartavičius (19 atk. kamuolių) ir T. Švedas – po 19, E. Keblikas (4 rez. Perdavimai) – po 13.

Apdovanojimų ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi pirmenybių žaidėjai. Rezultatyviausiu ir naudingiausiu turnyro žaidėju tapo „Dvariuko“ lyderis A. Tilindė. Daugiausia tritaškių pataikiusiu žaidėju tapo „PMVD“ atstovas E. Zamblauskas. Į simbolinį pirmenybių penketą pateko „Dvariuko“ krepšininkai A. Tilindė ir D. Šeškus, „Stadiono“ lyderis G. Maceina, „Šilavoto“ lyderis L. Kurtinaitis ir „Stakliškių“ vidurio puolėjas M. Nenartavičius. Tritaškių konkursą laimėjo „Stadiono“ atstovas R. Gerbutavičius, karavano konkursą – L.Vainikevičius („Prienai-Tango pizza“).
Padėkota varžybų organizatoriams ir rėmėjams.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *