Birštono savivaldybės mere jau pirmajame ture išrinkta Nijolė Dirginčienė

Praėjusį sekmadienį rinkome naujos kadencijos savivaldybių tarybų narius ir jau antrą kartą dalyvavome tiesioginiuose merų rinkimuose. Mūsų krašte pasikartojo prieš ketverius metus vykusių rinkimų scenarijus. Birštono savivaldybės gyventojai jau pirmajame rinkimų ture išsirinko savo valdžią.
Jie balsavo už darbų tęstinumą ir daugiausia mandatų skyrė Lietuvos socialdemokratų partijos Birštono skyriaus nariams. Jų lyderė Nijolė Dirginčienė jau pirmajame ture vėl buvo išrinkta mere. Preliminariais duomenimis, kartu su mere socialdemokratai turės 9 vietas Taryboje. Rinkimuose į Birštono savivaldybės tarybą mandatus taip pat gavo socialdarbiečių sąrašo atstovai ( 3), Judėjimas „Už vieningą Birštoną“ (2) ir TS- LKD partija (1).
Tiesioginiuose merų rinkimuose Birštono savivaldybėje antras buvo Juozas Aleksandravičius, trečia – Jurgita Šeržentienė, ketvirtas – Darius Šeškevičius, penktas – Remigijus Zolubas.
Prienuose, kaip ir 2015 -aisiais, vyks antras turas. Jame, kaip ir prieš ketverius metus, varžysis socialdemokratas, dabartinis rajono meras Alvydas Vaicekauskas, surinkęs 32,27 proc. rinkėjų balsų, ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė Loreta Jakinevičienė (13,12 proc.). Toliau merų varžytuvių rikiuotėje pagal surinktą balsų skaičių liko Egidijus Visockas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Arūnas Vaidogas (LSDDP), Algis Marcinkevičius (Lietuvos laisvės sąjunga, liberalai), Gintautas Bartulis (Lietuvos liberalų sąjūdis), Vytautas Jonelis (TS- LKD), Dovilė Ručytė (judėjimas „Už Prienų kraštą“) ir Rima Zablackienė (Darbo partija).
Matyt, naujos kadencijos Prienų rajono savivaldybės tarybos sudėtis bus dar įvairesnė nei ankstesnė. Preliminariais duomenimis, joje daugiausia mandatų pelnė Socialdemokratai (6). Taryboje savo atstovus taip pat turės Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (4), po 3 mandatus gavo socialdarbiečiai ir partija „Tvarka ir teisingumas“, po 2 – LLS (liberalai) ir judėjimas „Už Prienų kraštą“, po 1 – Lietuvos liberalų sąjūdis ir Darbo partija.
Pirmadienio rytą į telefono skambučius ar elektroninius laiškus atsiliepę partijų lyderiai ar jų atstovai rinkimų rezultatus vertino įvairiai. Alvydą Vaicekauską džiugina tai, kad žmonės pastebi ir vertina padarytus darbus, kad mato Prienuose vykstančias permainas. Rinkimų rezultatais patenkinta ir Loreta Jakinevičienė, nes jai teko varžytis su pakankamai stipriais konkurentais ir pasiekti rezultatai kalba patys už save. Algis Marcinkevičius sako, kad jų strategija – pasikviesti jaunų žmonių pasiteisino. Tai, kad ir partija, ir jis pats, kandidatuodamas į merus, surinko panašų skaičių balsų, liudija, kad einama teisingu keliu. Rimai Zablackienei apmaudu dėl rezultatų. Artimiausiu metu darbiečiai planuoja sušaukti skyriaus tarybą ir išanalizuoti priežastis, lėmusias, jų manymu, prastą rezultatą rinkimuose.
„Labai noriu padėkoti visiems už išreikštą paramą, pagalbą ir pasitikėjimą. Taip pat dėkoju oponentams už konstruktyvius debatus. Manau, kad per tokį trumpą laiką, kaip naujai susibūręs komitetas, pasiekėme gerus rezultatus, o toliau – viskas tik priešakyje. Mes esame pasirengę dirbti Prienų kraštui ir įrodyti, kad mūsų pažadai gali virsti realiais darbais. Kviečiu visus konstruktyviam darbui, nes nuo mūsų sprendimų šiandien priklauso Prienų krašto žmonių gerovė rytoj,“- kalbėjo į savivaldybės merus kandidatavusi D. Ručytė.
Tikimės, kad kituose laikraščio numeriuose rinkimų rezultatų nuotaikomis pasidalins ir kitų partijų žmonės.
Ramutė Šimukauskaitė

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *