Beliko mokytis šimtas dienų…

Vasario pabaigoje per Lietuvos mokyklas nuvilnijo Šimtadienio švenčių banga, kuri abiturientams primena, jog iki egzaminų lieka vos 100 dienų. Tai šventė, kurioje dvyliktokų širdys susivienija, puiki proga kartu prisiminti gražiausias akimirkas mokykloje ir ištarti ačiū tiems, kurie lydėjo visus dvylika mokyklinio gyvenimo metų: tėvams, mokytojams, bendraklasiams.
Paskutinį vasario šeštadienį Šimtadienis pasiekė ir Birštono gimnazijos XIII laidos abiturientus, kurie kvietė kartu pasidžiaugti, prisiminti, dalintis. Abiturientus sveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė ir Seimo narys Andrius Palionis, gimnazijos direktorius Alvydas Urbanavičius, kurie linkėjo sėkmės egzaminuose bei, žinoma, išskridus nepamiršti gimtojo krašto. Prisiminimais taip pat dalinosi tėvų atstovai ir pradinių klasių mokytojai.
Šventės metu abiturientai parodė įspūdingą programą, kurioje susirinkusiuosius stebino talentų gausa. Talentų būta įvairių, nes abiturientai šoko, dainavo, vaidino, piešė, grojo įvairiais instrumentais bei kartu su auklėtoja skaitė klasikinį Antuano de Sent Egziuperi kūrinį „Žemė – žmonių planeta“, kuris taip simboliškai tiko abiturientams, kurie, tarsi pasiklydusios sielos, pradeda ieškoti savo gyvenimo kelio.
Nuskambėjus paskutinei Šimtadienio dainai, salėje užsidegė šviesos, nušvietusios abiturientų ir visų susirinkusiųjų veidus, kuriuose spindėjo nuoširdumas, šypsena ir jaudulys. Tikriausiai kiekvienas šimtadienį apibūdintų savaip, tačiau vargu, ar kas paneigs, kad ši šventė – ir džiaugsmas, ir liūdesys kartu.
Mieli abiturientai, nors Šimtadienis paskelbė pradžią, kad jau laikas suklusti ir pradėti intensyviau ruoštis egzaminams, tačiau nepamirškite, kad tai paskutinės 100 dienų mokyklos suole, tad vertinkite ir branginkite jas!
Rimantė Jančauskaitė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *