2019 metų rajono biudžetas patvirtintas šešių balsų persvara

Vasario 14 -osios Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje 14 politikų balsais, aštuoniems nepritarus, buvo patvirtintas svarbiausias savivaldybės dokumentas – 2019 metų rajono biudžetas. Jame suplanuota gauti 25099,1 tūkst. Eur pajamų, 25598,5 tūkst. Eur asignavimų programoms finansuoti (24062,4 tūkst. Eur išlaidoms, iš jų – 15664,1 tūkst. Eur darbo užmokesčio fondui ir 1536,1 tūkst. Eur turtui įsigyti), paskirstytų pagal lėšų šaltinius ir asignavimų valdytojus. Nuspręsta 499,4 tūkst. Eur metų pradžios lėšų likutį panaudoti įsiskolinimui dengti.
Posėdžio metu valdančioji koalicija pasiūlė nubraukti 5 tūkst. eurų iš mero fondo ir skirti Prienų globos namų ilgalaikio turto įsigijimui bei iš transportui skirtų išlaidų skilties 10 tūkst. eurų perkelti į Kaimo plėtros rėmimo fondą. Tarybos narys Vytautas Martinaitis kėlė klausimą dėl papildomų lėšų gyventojų dantų protezavimui skyrimo. Arūnas Vaidogas rodė susirūpinimą dėl to, kad, šiemet Jiezno neįgaliųjų sąjungai gavus naują autobusiuką, biudžete nepakaks numatytų lėšų dviejų autobusiukų išlaikymui, bei prašė pridėti 8 tūkst. eurų. Jo įsitikinimu, finansinės paramos reikia ir kultūros bei laisvalaikio centrams – kiekvieną jų reikėtų paremti bent 2 tūkst. eurų. Loreta Jakinevičienė kalbėjo apie tai, jog būtina numatyti apie 80 tūkst. eurų Balbieriškio PSPC stogo remontui, taip pat baigti pradėtus darbus Jiezno PSPC. Buvo ir kitų siūlymų.
Visgi meras Alvydas Vaicekauskas pabrėžė, jog išpildyti visų norus nėra realu, savivaldybės laukia daugybė įvairių iššūkių, susijusių su tam tikrais įsipareigojimais: etatiniu mokytojų darbo apmokėjimu, kultūros ir socialinių darbuotojų atlyginimų didinimu, valstybės ir savivaldybės įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimu ir kt. Jo įsitikinimu, iškilus poreikiui, dalį lėšų bus galima perskirstyti metų eigoje ir kvietė balsuoti už parengtą biudžeto planą su valdančiosios koalicijos pateiktomis korekcijomis.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *