„Policija nepasitiki nebent nuteistieji ir jų artimieji…“

„Maždaug 82 procentai gyventojų pasitiki Alytaus apskrities policija. Jei Birštone būtų atlikta panaši visuomenės apklausa, pasitikėjimo vietos pareigūnais rodiklis būtų ne žemesnis,“ – 2018 metų policijos veiklos rezultatų aptarime akcentavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono PK viršininkas Rolandas Stiklius.
Birštono PK viršininko Rolando Stikliaus teigimu, policijoje įvykusios sisteminės ir organizacinės permainos jau duoda rezultatus. Žmogiškieji ištekliai paskirstyti racionaliau. Pagerėjo pareigūnų techninis aprūpinimas – gauti nauji automobiliai, atnaujintos uniformos, ginkluotė. Sustiprintas pareigūnų fizinis ir psichologinis pasirengimas, nuolat vyksta specialūs mokymai. Šie pokyčiai turėjo įtakos teigiamam policijos įvaizdžiui. Pareigūnai tapo matomesni, greitesnė jų reakcija į įvykius, glaudžiau bendraujama su visuomene.
Policijos pareigūnai, vykdydami savo pareigas, bendradarbiauja su daugeliu socialinių partnerių, todėl ataskaitiniame susirinkime dalyvavo ir Birštono savivaldybės vadovai, seniūnijos, ugdymo, socialinių įstaigų, saugos ir kitų tarnybų, prokuratūros atstovai. Diskusijose dalyvavo, į susirinkusiųjų klausimus atsakė Alytaus AVPK viršininko pavaduotojas Raimundas Jacunskas.
Birštono policijos komisariato viršininkas R.Stiklius savo ataskaitoje pažymėjo, jog Birštono savivaldybė ir toliau išlieka viena saugiausių apskrityje ir šalyje. Pernai pareigūnai didelį dėmesį skyrė prevencinėms priemonėms. Buvo su-darytas sąrašas „karštųjų taškų“, kuriuose įvykdoma daugiausia teisės pažeidimų, juose nuolat patruliuojama, įrengtos stebėjimo kameros. Kontroliuoti trys didžiausią rizikos laipsnį turintys asmenys. Tai sumažino teisės pažeidimų skaičių.
Praėjusiais metais nustatyti 139 administracinės teisės pažeidimai (be kelių eismo taisyklių pažeidimų). 32 asmenys nubausti už alkoholio vartojimą ar neblaivaus pasirodymą viešose vietose; 29 – už smulkias vagystes; 18 – už viešosios rimties trikdymą; 2 – už neteisėtą stipraus alkoholio laikymą (gaminimą, gabenimą); 7 asmenys – už Bendrosios pagalbos centro darbo trikdymą nepagrįstais pranešimais; 6 – už Gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus; 3 – už kanapių rūkymą.
2018 -aisiais iš 65 registruotų nusikalstamų veikų ištirtos 38 (58,5 proc.). Kriminogeninę situaciją prastina vagystės iš sodybų, namų, automobilių, parduotuvių, sanatorinio gydymo ir sveikatingumo įstaigų. Pasak Birštono PK viršininko, šias nusikalstamas veikas sunku atskleisti, nes jas įvykdo daugiausia pravažiuojantys asmenys. Vis dar dominuoja smurtas artimoje aplinkoje (19 atvejų). Pasitaikė neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, sukčiavimo ir turto sunaikinimo atvejų.
Nemažėja KET pažeidimų, ypač dėl greičio viršijimo, devyni vairuotojai sustabdyti prie vairo išgėrę. Savivaldybės teritorijoje registruoti keturi įvykiai, žuvo vienas asmuo. Dėl netinkamo automobilių parkavimo mieste pernai surašyta 314 ATP protokolų.
2018 metais pareigūnai į pranešimus reagavo 1277 kartus, beveik po lygiai Birštono ir Prienų r. PK teritorijose. Kaimynams padedama tuomet, kai Birštono patrulių ekipažas yra arčiau įvykio vietos. Vis dėlto merė Nijolė Dirginčienė Alytaus AVPK viršininko pavaduotojo Raimundo Jacunsko primygtinai prašė neišblaškyti pajėgų, sustiprinti patruliavimą Birštone, ypač vasaros sezono metu.
Dalyviai diskutavo apie tai, kaip reikėtų kovoti su narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimu tarp jaunimo. R.Jacunsko nuomone, baudos, pavyzdžiui, rūkantiems kanapes, vargu ar pakeis situaciją. Reikalinga bendra valstybės politika šiuo klausimu, sustiprintas prevencinis darbas mokyklose. Jaunuoliams reikia aiškinti, kad vieną kartą sulaikyti su narkotinėmis medžiagomis jie užsidirbs teistumą, kuris neišnyks ir persekios visą gyvenimą, gal net sutrukdys studijuoti, gauti norimą darbą, dalyvauti politikoje.
Merė kalbėjo apie tai, kokios pastangos dedamos, kad kurorte neliktų apleistų, landynėms tinkančių pastatų, kad nebūtų niokojama sukurta viešoji sveikatingumo infrastruktūra. Jos teigimu, miestas stebimas filmavimo kamerų, šių metų biudžete suplanuota įsigyti dar dvi galingas stebėjimo kameras su automobilių numerių nuskaitymu, kurios būtų sumontuotos prie įvažiavimo į kurortą. Jos policijai palengvintų užkardyti nusikalstamas veikas.
Dėkodama Birštono PK pareigūnams už jų dedamas pastangas, merė sakė, jog jie yra pasitempę ir matomi, jų nelengvas darbas vertas didesnio finansinio atlygio.
Pristatydamas prioritetines veiklos kryptis 2019 metais, Birštono PK viršininkas R.Stiklius sakė, kad, augant pareigūnų profesionalumui, iš jų bus reikalaujama dar operatyviau reaguoti į gyventojų pranešimus apie teisės pažeidimus ir nusikalstamas veikas, užtikrinti visuomenės saugumą, palaikyti viešąją tvarką, aktyviai išaiškinti nusikalstamas veikas, vykdyti prevencinį darbą.
Vis dėlto, Alytaus AVPK viršininko pavaduotojo R.Jacunsko teigimu, pareigūnų darbo sėkmė didele dalimi priklauso ir nuo visuomenės pagalbos, noro bendradarbiauti, teikti informaciją, burtis į saugios kaimynystės grupes, dalyvavimo policijos rėmėjų veikloje, kartu vykdomų prevencinių programų.
Paramą pareigūnams išreiškė Birštono seniūnas Jonas Kederys. Kauno apygardos prokuratūros atstovas savo ruožtu gerai įvertino Birštono policijos darbą, sakydamas, kad policija nepasitiki nebent nuteistieji ir jų artimieji.
Dale Lazauskienė

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *