Keičiasi kompensuojamo dantų protezavimo tvarka

Nuo 2019 m. sausio 1 d. keičiasi kompensuojamo dantų protezavimo tvarka, galiosianti naujai užsirašantiems į kompensuojamo dantų protezavimo sąrašą (toliau – Sąrašas), asmenims. Nauja tvarka įsigalios tada, kai bus pakviesti gauti dantų protezavimo paslaugas visi, įrašyti į sąrašus iki 2018 m. gruodžio 31 d., asmenys. Apie naują tvarką pasakoja Birštono savivaldybės gydytoja Eglė GRINEVIČIENĖ:
– Pagal naują tvarką teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, turės ne tik vaikai ir asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, bet ir asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos. Yra šešios galimos kompensacijų sumos, kurios siekia nuo 236,36 Eur iki 1 424,99 Eur, tačiau dažniausiai protezavimo paslaugą prireikia kompensuoti pensinio amžiaus asmenims, kai kompensacijos suma siekia iki 463,13 Eur. Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.
– Kur reikia kreiptis dėl kompensuojamo dantų protezavimo paslaugos?
– Asmuo, pageidaujantis gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas, turi kreiptis į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – PAASPĮ), kurioje yra registruotas, gydytoją odontologą. Teritorinė ligonių kasa (toliau – TLK) gyventojus informuoja apie eilės numerį TLK sąraše – išsiunčia jiems prašyme nurodytu adresu pranešimą apie asmens įtraukimą į Asmenų, laukiančių dantų protezavimo, sąrašą (toliau – Sąrašas). Dantų protezavimo paslaugų posistemyje pildomas sąrašas yra tęstinis ir sudaromas automatiniu būdu, atsižvelgiant tik į asmens prašymo užregistravimo PAASPĮ datą. Kai ateina asmens eilė pagal Sąrašą protezuoti dantis, TLK jam išsiunčia pažymą apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas ir sąrašą įstaigų, į kurias asmuo gali kreiptis dėl kompensuojamo dantų protezavimo. Atvykęs į pasirinktą įstaigą, asmuo su gydytoju odontologu pasirašytinai suderina dantų protezavimo paslaugų teikimo laiką, mastą, planą ir kitas šių paslaugų teikimo sąlygas. Birštone dantų protezavimo paslaugas teikia dvi įstaigos: „Odontologas tau“ („Versmės“ sanatorija) ir UAB „Gražių šypsenų namai“.
Kai asmenys jau yra įtraukti į Sąrašą, jie turi teisę nelaukti, kol ateis eilė ir tik tada gauti TLK pažymą. T.y. jie gali patys sumokėti už jiems suteiktas dantų protezavimo paslaugas. Jei asmuo miršta nesulaukęs kompensacijos už savo lėšomis apmokėtas dantų protezavimo paslaugas, teisę į kompensaciją Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka įgyja jo paveldėtojas.
Taip pat gyventojus prašome atkreipti dėmesį į tai, kad:
. pacientų prašymai gauti kompensaciją už savo lėšomis atliktas dantų protezavimo paslaugas ne eilės tvarka (kai siekiama ją gauti greičiau arba atidėti jos skyrimo terminą) netenkinami;
. pensinio amžiaus asmenys, nedarbingi ar iš dalies darbingi asmenys bei asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, pakartotinai į Sąrašą gali būti įrašyti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos;
. kai asmuo įgyja teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas, jos turi būti suteiktos per 3 metus nuo teritorinės ligonių kasos pažymos išrašymo dienos. Jei asmuo per 3 metus nuo minėtos pažymos išrašymo dienos nesikreipia į asmens sveikatos priežiūros įstaigą dėl dantų protezavimo paslaugų arba jos nebuvo suteiktos, jis išbraukiamas iš Sąrašo.
Daugiau informacijos www.birstonas.lt

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *