Seminarai pakeitė požiūrį į bendruomeniškumą

Sausio 15 dieną Kašonių bibliotekoje vyko jau devintas susitikimas su psichologe Violeta Puišiene. Šį kartą susirinkę klausėmės paskaitos apie miegą.


Miegas – viena pagrindinių sąlygų, kad žmogus jaustųsi žvalus, darbingas ir nestokotų optimizmo. Tačiau įtemptas gyvenimo tempas, stresas, asmeniniai išgyvenimai neretai trukdo užmigti, o žmogus, net ir išmiegojęs visą naktį, jaučiasi irzlus ir pavargęs. Tada padejuojam, kad ima varginti nemiga. Kas gi ji yra?
Nemiga – tai nėra nemiegojimas vieną naktį. Tikroji nemiga gali būti ir ankstyvas depresijos požymis. Kai žmogus nemiega naktį, miegas nėra visavertis, smegenų sistemoje atsiranda sutrikimų. Labai dažnai būna taip, kad nemiga tęsiasi apie metus, o tada pradeda ryškėti kiti depresijos simptomai, pvz., valgymo sutrikimai, nuotaikos svyravimai, svorio kritimas.  
Metams bėgant miego trukmė gali kisti, ir tai yra normalu.
Kas padėtų prisišaukti taip geidžiamą ramų miegą? Vakare padėtų užmigti mėtų, melisų arbata, kelios valerijono tabletės, žolių preparatai. Jei nemiga, nevisavertis miegas ir nuovargio jausmas ryte trunka ilgą laiką, vertėtų kreiptis į gydytoją.
Seminaras buvo įdomus ir naudingas, jo dalyviai gavo daug patarimų, metodų, praktinių žinių. Juk biblioteka – labai jauki ir saugi aplinka, kur gali nebijodamas kalbėti. Čia vykstantys seminarai netgi pakeitė bendruomenės narių požiūrį į bendruomeniškumą.
Kita paskaita vyks vasario 19 dieną. Tema: „Kaip gyventi pilnavertį gyvenimą“.
Danutė Bajorienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *