Mokiniai su Kultūros pasu muziejų lanko nemokamai

Paskutinį praėjusių metų ketvirtį visi pradinių klasių mokiniai jau galėjo nemokamai lankyti teatrus, kultūros ar meno renginius, dalyvauti edukaciniuose muziejų, bibliotekų, kitų kultūros įstaigų užsiėmimuose. Šios paslaugos jiems tapo laisvai prieinamos įvedus Kultūros pasą. Pagal šią priemonę Švietimo ir mokslo ministerija skiria po 5 Eur kiekvienam 1 – 4 klasių mokiniui jo kultūrinėms reikmėms. Šią sumą galima naudoti vienai paslaugai arba kelioms mažesnės vertės veikloms. Kultūros pasu gali naudotis mokinių klasės arba grupės.
Kultūros paso paslaugų rinkinys skelbiamas, paslaugos rezervuojamos švietimo portale http://kulturospasas.emokykla.lt. Kultūros paso paslaugų rinkinį sudaro per pustrečio šimto veiklų, jų sąrašas papildomas. Jame galima rasti ir penkias Prienų krašto muziejaus edukacines programas, skirtas pristatyti seniesiems lietuvių amatams – audimui ir žvakių liejimui, supažindinti su „lino keliu iki staklių“, lietuviškos duonos kepimo tradicijomis ir papročiais, sudominti pasakų pasauliu.
Muziejaus direktorė Lolita Batutienė džiaugiasi, kad, esant didelei kultūros veiklų pasiūlai, prieniečių muziejininkų parengtos programos buvo patrauklios ir dėl turinio, ir dėl nedidelės jų kainos: jas užsisakė ne tik mūsų rajono, bet ir Kauno, Vilkaviškio rajonų mokyklos. Edukacijų vadovė Emilija Petrauskaitė suskaičiavo, jog pernai, naudodamiesi Kultūros pasu, Prienų krašto muziejuje apsilankė 216 mokinių. Populiariausia tarp jų buvo edukacinė programa „Pasakų pasaulyje“, joje dalyvavo 103 pradinukai. Dešimtys 1 – 4 klasių mokinių apsilankė ir edukaciniuose užsiėmimuose „Lino kelias iki staklių“, „Duonos kelias iki stalo“, mokėsi lieti žvakes.
L.Batutienės teigimu, nuo 2019 metų pradžios Kultūros pasu galės naudotis visi Lietuvos mokiniai nuo 1 iki 12 klasės. Kiekvienam mokiniui kultūros ir meno veikloms bus skiriama 15 eurų per metus. Sausį Prienų krašto muziejus vėl teiks paraišką dėl į Kultūros paso paslaugų rinkinį įtrauktų ir jau pasiteisinusių kultūrinių edukacijų finansavimo.
Vasarį po remonto Prienų krašto muziejus visuomenei atvers naujas ekspozicijas, skirtas miesto įkūrimui ir vystymuisi, pasipriešinimo judėjimui pokariu, pristatančias žymius kraštiečius, aviacijos ir sklandytuvų istoriją mūsų krašte, kviečiančias pakeliauti literatūriniais takais. Muziejaus direktorės L.Batutienės teigimu, šių ekspozicijų pagrindu bus sukurtos ir naujos edukacinės programos, kurias su Kultūros pasu galės aplankyti mokiniai. Tikimasi, kad jos sudomins ir suaugusiųjų kolektyvus bei miesto svečius.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *