Drezdene – jaunųjų muzikantų pergalė!

Birštono meno mokyklos smuiko klasės mokytoja Angelina Šližienė neslėpė džiaugsmo – jos mokinė Augustė Zubavičiūtė su pianistu Roku Zdanavičiumi (mokytojas Mindaugas Binvainis) sausio 3 – 7 dienomis Drezdene vykusiame IX tarptautiniame muzikos, folkloro ir šokių festivalyje pasirodė puikiai. Autoritetinga komisija buvo sužavėta birštoniečių dueto pagrota kompozitoriaus Eduardo Balsio baleto „ Eglė žalčių karalienė“ pjese „Drebulytė“ ir skyrė pirmąją vietą.
Antradienio vakarą mokytoja su jaunaisiais muzikantais buvo pagerbti Birštono meno mokykloje. Grojant „Drebulytę“, Rokas pirmą kartą išbandė ir naują mokyklos fortepijoną. Dalindamiesi įspūdžiais Augustė ir Rokas sakė, kad pergalę lėmė susikaupimas, susigrojimas ir talentas. Jie varžėsi 16 – 18 metų amžiaus grupėje, klasikinio muzikos skyriaus instrumentinėje kategorijoje. Buvo parengę du kūrinius, bet dėl dalyvių gausos komisija pasirinko jiems mažai girdėtą prieš šimtą metų gimusio lietuvių kompozitoriaus E.Balsio kūrinį. Malonus sutapimas – 2019 -ieji paskelbti E. Balsio metais!
Be birštoniečių, konkurse dalyvavo per pusšimtis jaunųjų muzikantų, dainininkų, šokėjų iš Kauno, Klaipėdos, kitų Lietuvos miestų ir dauguma grįžo su apdovanojimais. Viešnagės Vokietijoje metu lietuvaičiai aplankė nemažai Drezdeno, Berlyno istorinių, kultūrinių įžymybių, lankėsi Meizeno porceliano muziejuje. Taigi kelionė buvo ir pažintinė.
Mokyklos direktorė Laima Raugevičienė dėkojo mokytojai, jauniesiems muzikantams už triūsą, puikų pasirodymą, Birštono ir Lietuvos garsinimą. Augustei ir Rokui, kurie netrukus paliks mokyklą, sakė, kad pasaulis myli kūrybingus žmones, todėl linkėjo ir toliau nesiskirti su muzika.
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *