Darbščių moterų rankose vilna virto gėlėmis ir kitomis gėrybėmis

Sausio 10 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre atidaryta Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Prienų rajono filialo narių rankdarbių būrelio, kuriam vadovauja Vilma Krasauskienė, vilnos vėlimo dirbinių paroda „Minties ir jausmų spalvos“. Kartu eksponuojami ir Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto Dailės technologijų fakulteto (dekanė Dalia Vizbarienė) studenčių darbai, pavadinti „Vilnonėmis gėrybėmis“. Paroda veiks iki sausio 25 d.

Šaltą žiemos dieną vilnos mozaika pražydo ryškiomis spalvomis. Šypsenos puošė ir darbų autorių veidus. Parodos lankytojai darbus apžiūrinėjo, fotografavo, stebėjosi, sakė nuoširdžius komplimentus, teikė gėles parodos autorėms ir jų vadovėms.
Optimistiniu regėjimo negalios žmonių ir senjorų požiūriu į gyvenimą, jų gebėjimais, kruopštumu, kantrybe, kuriamu grožiu, kuris gimsta ne tik iš šviesos, bet ir iš liūdnesnių apmąstymų, pasidžiaugė parodą aplankę Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Visockas, Prienų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Danutė Stankevičienė, kūrėjų klubo „Gabija“ pirmininkė Rasa Zdanevičienė.
Parodą atidariusi LASS Prienų filialo pirmininkė Irena Karsokaitė padėkojo visiems, kurie palaiko narių iniciatyvas, sudaro sąlygas moterims kurti. LASS Prienų filialo būstinė veikia Švietimo pagalbos tarnybos pastate. Jame ir vyksta dailės technologijų užsiėmimai, kuriuos visus metus veda draugijos savanorė Vilma Krasauskienė. Jos vadovaujamos narės kartą per savaitę mokosi įvairių technologijų: veria karoliukus, velia vilną, gamina odos dirbinius. Ši kūrybinių darbų paroda moterims yra pirmoji, joje gėlių paveikslus iš vilnos eksponuoja Laima Laukaitienė, Elvyra Kamarauskienė, Birutė Blusiuvienė, Ekaterina Buinickienė, Ona Laurinavičienė, kryželiu siuvinėtus paveikslus pristato Regina Žurauskienė. Rankdarbių būrelis – viena iš draugijos kultūrinės ir socialinės veiklos sričių. Tai – ne tik kūrybiškumo ir saviraiškos lavinimas, bet ir atvertas „langas į pasaulį“ – moterys savo dirbinius mielai pristato įvairiose šventėse ir parodose. Rugsėjį dalyvavo parodoje „Tau, Vilniau“. Viena iš būrelio narių L.Laukaitienė kalbėjo apie mažus ir didelius atradimus šioje kūrybinėje veikloje.
Padėkos žodžių sulaukė ir jungtinės parodos iniciatorės – prieniečių rankdarbių būrelio vadovė Vilma Krasauskienė ir Marijampolės TAU dailės technologijų užsiėmimų vadovė Dalia Vizbarienė, kurioms bendradarbiaujant ir buvo parengta ši graži paroda.
Dalia Vizbarienė sakė, kad galimybe sukurti ką nors gražaus sau ir kitiems Trečiojo amžiaus universitete susidomėjo keturios dešimtys studenčių, jos surengė ne vieną savo darbų parodėlę Marijampolėje ir kituose miestuose. D.Vizbarienė šią veiklą įvardino kūrybine terapija, kuomet žmonės gali susiburti, pabendrauti tarpusavyje, nustumti į šalį neigiamas emocijas ir pamiršti kūno negalavimus. Prienų KLC eksponuojamos marijampoliečių iš vilnos nuveltos gėrybės (maisto produktai, vaisiai, daržovės ir kt.), tinkančios ir šventiniam, ir kasdieniam stalui.
Abi vadovės neatmetė galimybės keistis parodomis ir ateityje.
Parodos atidarymo metu gerą nuotaiką skleidė Daivos Radzevičienės atliekami kūriniai fortepijonui.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *