Paminėjo Jiezno valsčiaus įkūrimo šimtmetį

Šiemet Lietuvai minint Valstybės atkūrimo šimtmetį, šiai datai pažymėti vyko daug ir įvairių renginių. Tarp jų – ir tiesiog simboliškai pažymėtų šimtmečio ženklu, ir tiesiogiai susijusių su valstybingumo kelio datomis bei įvykiais renginiai, primenantys istoriją ir kviečiantys iš jos semtis stiprybės šiandienos darbams.
Būtent apie tai buvo kalbėta ir praėjusį penktadienį Jiezne vykusios Jiezno valsčiaus 100 -mečio paminėjimo šventėje. Ji buvo surengta Jiezno seniūnijos seniūno Algio Bartusevičiaus iniciatyva. Bet, kaip tvirtino seniūnas, šventė tikriausiai nebūtų įvykusi, jeigu šalia nebūtų buvę tokių talkininkų – kraštiečių, kaip istorikas Vytautas Kuzmickas ir leidyklos „Tera publika“ savininkas Vytautas Kandrotas. Abu Vytautai daug prisidėjo prie paminėjimo organizavimo.
V. Kuzmickas surinko medžiagą, o V.Kandrotas perfotografavo išlikusias nuotraukas, kurios susidėliojo į gražią parodą. Joje – Jiezno krašto įvykiai ir aktyviausi žmonės, statę valstybingumo pamatus.
Visa ko pradžia, kaip sakė V. Kuzmickas, parapijiniai komitetai, 1918 -aisiais pradėję burti aktyviausius vietos žmones. Kunigui Jonui Galaunei vadovaujant parapijinis Jiezno komitetas buvo patvirtintas 1918 -ųjų birželį, o jau 1919 metų kovo mėnesį darbą pradėjo Valsčiaus taryba, kurios narių dauguma buvo palyginti jauni, 38 – 40 metų žmonės, nusiteikę veikti.
Pirmieji jų dekretai buvo dėl paminklų, dėl kovos su prekyba degtine, dėl žemės išdalinimo, lietuviškų gatvių pavadinimų, dėl mokyklų steigimo bei kelių ir gatvių tvarkymo. Jau 1930 metais pagrindinės Jiezno gatvės buvo išgrįstos. Ir dar jiezniškiai taip pat įsijungė į priešinimąsi masiniam miškų kirtimui. Taigi akivaizdu, kad kai kurios problemos buvo ir yra svarbios ir šiandienos savivaldybių tarybų darbotvarkėse.
Jubiliejinės Jiezno valsčiaus įkūrimo sukakties paminėjimas prasidėjo prie buvusio valsčiaus pastato, kuriame dabar šeimininkauja Šaulių organizacijos nariai. Vadovaujami mokytojo Sigito Žalio jie gražiai tęsia savo pirmtakų veiklos tradicijas. Todėl būtent jauniesiems šauliams ir buvo patikėta uždegti aukurą, skirtą buvusiems Jiezno krašto savivaldos ir įvairių visuomeninių organizacijų aktyvistams bei savanoriams ir partizanams atminti. Minėjimo dalyvius pasveikino Prienų 206 šaulių kuopos vadas Egidijus Visockas, Seimo narys Andrius Palionis, kartu su padėkomis V. Kuzmickui ir A. Bartusevičiui įteikęs ir vėliavas.
Jiezno laisvalaikio ir kultūros centre prie susirinkusiųjų prisijungė ir jaunieji dainininkai Aurelija, Nojus ir Justė iš Jiezno muzikos mokyklos, padainuotomis pilietinėmis dainomis šventei suteikę dar gilesnės prasmės.
Ramutė Šimukauskaitė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *