Šviesos ir vilties šventei

Jau šešioliktus metus Birštono meno mokyklos Dizaino studija (vadovė Vilma Krasauskienė) kartu su „Bočių“ bendrijos nariais ir vaikų lopšelio – darželio „Vyturėlis“ ugdytiniais puoselėja prasmingą mirusiųjų pagerbimo tradiciją.


Ir šiemet, artėjant Vėlinėms, Birštono bendruomenės namuose buvo surengta teminė floristinių kompozicijų, vainikų ir puokščių paroda, kurioje Dizaino studijos nariai, „Skruzdėliukų“ ir „Drugelių“ grupių (auklėtojos Danutė Adamonienė ir Vilma Šalčienė) auklėtiniai pristatė 68 kūrybinius darbus. Paroda veikė visą savaitę, todėl ją aplankę birštoniečiai galėjo pasisemti idėjų, kaip iš įvairių gamtinių medžiagų pigiai ir originaliai patiems pasigaminti kapų puošybos elementų.
Vėlinių išvakarėse į popietę Bendruomenės namuose susirinkę įvairių kartų atstovai – moksleiviai, darželinukai, senjorai – prisiminė Mirusiųjų pagerbimo dienos tikrąją prasmę ir kapų lankymo bei puošimo tradicijas, kurios ne tik ragina būti rimtyje, bet ir susitikti, glaudžiau bendrauti su artimaisiais. Apie floristinių darbų parodą, Vėlinių akcijos tęstinumo svarbą Birštone, kai savanoriai aplanko ir papuošia apleistus kapelius, kurių galbūt nebėra kam prisiminti, kalbėjo Meno mokyklos direktorė Laima Raugevičienė, Dizaino studijos vadovė Vilma Krasauskienė, „Bočių“ bendrijos pirmininkė Julija Barutienė. Mažieji ugdytiniai padeklamavo eilėraščių rudens tema, „Bočių“ atstovė Aldona Valatkienė pasidžiaugė šios šviesos ir vilties šventės tradicijomis, kurios jungia du pasaulius – gyvųjų ir mirusiųjų.
Akcijos dalyviai aplankė senąsias Birštono kapines, uždegė žvakeles ant jose palaidotų žymių žmonių, senų, nebelankomų kapų ir padėjo pačių sukurtas floristines puokštes, taip pagerbdami praeityje Birštone gyvenusiųjų atminimą.
„Birštono versmių“ informacija

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *