Birštono galiūno vardą apgynė Vidas Blekaitis

Rugsėjo 22 d. Lietuvos stipriausi žmonės šiltąjį varžybų sezoną baigė Birštono estradoje vykusiomis STIHL varžybomis „Birštono galiūnas 2018“, „Lietuvos stipriausia moteris 2018“ ir Lietuvos galiūnų čempionato kovomis U23, U90, U105 amžiaus ir svorio kategorijose.
Šias varžybas, kurių mecenatai – Birštono savivaldybė ir Sporto centras – stebėjo jų atstovai vicemeras Vytas Kederys ir direktorius Saulius Smailys, dalyviams vertingų patarimų negailėjo vyresnės kartos tituluoti galiūnai Žydrūnas Savickas ir Saulius Brusokas. Saulius taip pat padėjo varžybų vyr. teisėjui Stanislovui Martinaičiui.
Iš šios nenugalimų galiūnų kariaunos, daugelį metų petys petin pergalingai šturmuojančių Lietuvos miestų ir pasaulio šalių stadionus bei arenas, šiose varžybose savo jėgas pasitikrino vienintelis galiūnas Vidas Blekaitis. Tai savaime suprantama, juk visa jo sportinė karjera skirta Birštono vardo garsinimui. Birštoniečiui teko varžytis su gerai fiziškai pasiruošusiais jaunesnės kartos galiūnais: Sauliumi Skiku, Mantu Virbicku, Mindaugu Jaru, Audriumi Jokūbaičiu. Po penkių rungčių – padangos vertimo, rąsto kėlimo, ašies atkėlimo, lagaminų ir naščių nešimo – V.Blekaičiui pasisekė apginti Birštono galiūno vardą, šį turnyrą, paprastai vykdavusį liepos 6 dieną, jis yra laimėjęs daug kartų. Galiūno sąskaitoje – trys laimėtos rungtys ir 24 taškai. Antras liko A.Jakubaitis, trečias – M.Jaras.
Įkandin V.Blekaičio pasekė kitas Birštono sporto centro ir jėgos sporto klubo „Ąžuolas“ auklėtinis Antanas Žiurauskas. Jis pradėjo sportuoti dar tuomet, kai klube dirbo sunkiosios atletikos treneris Romas Matažinskas. Buvęs treneris nepraleido ir šių galiūnų varžybų, kur vienas iš perspektyviausių jo auklėtinių, šiuo metu dirbantis užsienyje ir savarankiškai besiruošiantis startams, pademonstravo itin gerą fizinę formą. Po keturių rungčių, surinkęs 29 taškus, A.Žiurauskas tapo Lietuvos galiūnų čempionu vyrų iki 105 kg svorio kategorijoje. Ne tik pergalę, bet ir savo gimtadienį šventusiam galiūnui neprilygo septyni varžovai. Arčiausiai Antano pagal rezultatus buvo Modestas Beinoravičius (22 t.) ir be įskaitos rungtyniavęs svečias Mikita Nizhnik (22,5 t.).
Kitose grupėse taip pat vyko intriguojančios varžytuvės. Vyrų iki 90 kg kategorijoje iš aštuonių varžovų akivaizdžiai stipriausias buvo Ramūnas Liebus, o tarp šešių jaunimo atstovų nugalėjo Martynas Brusokas, šiemetinis Pasaulio jaunimo (iki 23 metų) galiūnų čempionas.
Vasaros estradoje su padanga, rąstu, ašimi ir lagaminais galynėjosi ir keturios smulkutės moterys. Pirmą vietą užėmė tvirto kūno savininkė Ieva Vinkšnaitė, antrą – jai į nugarą „kvėpavusi“ Lina Linkaitė.
Varžybas organizavo Lietuvos galiūnų federacija, jose netrūko nuotaikingų rungčių, prizų ir žiūrovams, gaila tik, kad, staiga atvėsus orui, jų tiek nedaug atėjo palaikyti galiūnus.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *