Turininga „Kupolės“ vasara

Šią vasarą Birštono kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Kupolė“, vadovaujamas Birutės Brazdžiūtės, dalyvavo Lietuvos 100 -mečio Dainų šventėje „Vardan tos…“, o vasarai baigiantis buvo išvykęs į tarptautinį tautinių šokių kolektyvų festivalį „Adriatica folk fest“ Kroatijoje, kuriame dalyvavo 12 kolektyvų iš Slovėnijos, Čekijos, Lenkijos, Kroatijos, Rumunijos, Estijos ir Lietuvos.


Koncertai vyko keliuose Kroatijos miesteliuose ant jūros kranto – Uvala Scott, Novy Vindolsky, Crikvenica. Turėjome puikią galimybę susipažinti su kitų šalių kultūra, tautiniais šokiais, pabendrauti su kitų šalių dalyviais.
Pakeliui į festivalį aplankėme Austrijos sostinę Vieną, į UNESCO kultūros paveldą įtrauktą Graco senamiestį, taip pat lankėmės didžiausiuose Europoje stalaktitų – stalagmitų urvuose „Postoinskaja jama“.
Festivalio metu, turėdami laisvo laiko, nuvykome į vieną iš gražiausių Kroatijos kurortų – Opatiją. Grįždami į Lietuvą aplankėme UNESCO kultūros paveldo objektus – Trogiro ir Splito senamiesčius, Kroatijos kurorte Makarske praleidome dvi dienas. Plaukėme laivu į Hvar ir Brac salas, apžiūrėjome nacionalinį Plitvicos ežerų parką.
Džiaugiamės tokia turininga ir įspūdinga kelione, dėkojame už mums suteiktą galimybę artimiau susipažinti su kitų šalių kultūra, gyventojais bei galimybę atstovauti ir Lietuvai, garsinti mūsų gimtąjį Birštoną.
Simona Brūzgaitė ir Arnas Pranckevičius

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *