Rugsėjį pasitinkant…

Birštono lopšelio – darželio „Giliukas“ direktorė Regina Gustaitienė:

– Vasara mūsų įstaigoje nebuvo visiškai rami, priešingai – pilna pokyčių, naujų idėjų ir darbų.
Vadovaudamasi Birštono savivaldybės tarybos 2017 m. rugsėjo 29 d. Nr. TS-180 sprendimu, įstaiga keitė savo struktūrą: iš Birštono vienkiemio darželio – mokyklos keitėsi į Birštono lopšelį – darželį „Giliukas“.
Numatyta tvarka ir terminais reikėjo keisti įstaigos nuostatus, sutartis ir kitus dokumentus, pritaikyti mokyklos patalpas naujai veiklai. Svarbiausia, reorganizavus Birštono vienkiemio darželį – mokyklą, teko atsisveikinti su šaunių pedagogų komanda. Išleidome ilgamečius darbuotojus, savo darbą ir vaikus labai mylinčius mokytojus. Buvę mūsų mokiniai toliau mokysis Birštono gimnazijoje.
Rugsėjį pasitinkame optimistiškai. Manau, pavyko suburti šaunią naujų darbuotojų komandą, nusiteikusią nuoširdžiai dirbti su vaikais ir jų tėvais. Smagu, kad tėvai pasitiki mūsų lopšelio – darželio darbuotojais ir patiki mums visai dienai savo brangiausią turtą – vaikus. Šiuo metu naujiems mokslo metams iš tėvelių esame gavę 56 prašymus.
Iš viso turėsime keturias grupes. Naujos bus ankstyvojo ugdymo (2 metų) ir priešmokyklinio ugdymo, veiksiančios daugiau nei 20 val. per savaitę, grupės.
Pavyko šiek tiek atnaujinti virtuvės patalpą, kur toliau gaminsime maistą, pagardintą pačių mūsų darže augintomis daržovėmis ir prieskoninėmis žolelėmis. Labai džiaugiamės, kad šiais metais gavome dovanų šiltnamį, kuriame gausiai užderėjo pomidorų, o juos noriai valgo vaikai. Šiltnamį mums padovanojo statybinių medžiagų parduotuvė „Statykime Taip“. Daržoves prižiūri patys darbuotojai. Džiugu, kad vaikai gali matyti ir patys dalyvauti tokių darbų procese. Ugdymas per patirtis, buvimas lauke, ekologiškos daržovės – visa tai yra lopšelyje – darželyje „Giliukas“.
Turiu vilties, kad šis rugsėjis bus sėkmingo, įdomaus ir prasmingo darbo pradžia. Įvyko daug pokyčių, bet mes pasiruošę ir toliau dirbti taip, kad mūsų vaikai į darželį eitų noriai ir su dideliu malonumu.


Birštono vaikų lopšelio – darželio „Vyturėlis“ direktorė Vitalija Adamonienė:

– Pagal Interreg V-A Lietuvos – Lenkijos bendradarbiavimo programos projekto Nr. LT-PL-1R-106 „Ikimokyklinio ugdymo tinklas abipus sienos”, Birštono vaikų lopšelis – darželis „Vyturėlis“ rugsėjo pirmąją sutinka atnaujintomis kiemo lauko erdvėmis bei atnaujinta virtuvės įranga. Darželyje veiks 10 grupių: 2 ankstyvojo amžiaus, 2 – priešmokyklinio, 6 – ikimokyklinio. Iš viso darželyje ugdysis 159 ugdytiniai. Dar turime laisvų vietų 2013 m., 2014 m., 2015 m. gimusiems vaikams. 2018 – 2019 mokslo metais numatytos dvi prioritetinės kryptys: ugdymo(si) proceso pokyčiai ir darnios bendruomenės kūrimas.
Bendruomenei svarbu orientuotis į šiuolaikinę vaikystės sampratą: suprasti vaiko raidą ir ugdymąsi kaip vieningą procesą, įsisąmoninti visų raidos procesų tarpusavio priklausomybę, interpretuoti vaikystę kaip sėkmingą viso gyvenimo ugdymosi pradžią, kiekvienam vaikui kurti naujas ugdymosi galimybes netradicinėse erdvėse ir kad vaikui ne visada svarbiausi žodžiai, svarbu tai, kokiomis vertybėmis mes patys vadovaujamės gyvenime ir kaip bendraujame su vaikais.


Birštono meno mokyklos direktorė Laimutė Raugevičienė:

– Birštono meno mokyklos mokytojai didžiuojasi 2017-2018 mokslo metų pasiektais rezultatais: Emilija Radvilavičiūtė tapo Dainų dainelės – 2018 laureate, keletas mokinių tarptautiniuose konkursuose užėmė prizines vietas, puikiai paminėtas mokyklos 40 -metis, dalyvauta Birštono vasaros menų akademijoje, įgyvendinti įvairūs projektai. Šiais metais laukia nemažai konkursų, parodų, projektų.
Kviečiame visus norinčius mokytis muzikuoti, dainuoti, piešti, kurti įvairius dizaino dirbinius į Birštono meno mokyklą. 2018-2019 mokslo metais mokykla atnaujins ugdymo priemones, todėl vaikams bus smagiau mokytis, burtis į ansamblius. Vaikams, kurie mokosi meno, geriau sekasi bendradarbiauti, atlikti užduotis, planuoti, keisti požiūrį į kultūrinius reiškinius, puoselėti grožio supratimą, elgtis kultūringai.
Gražios ir kultūringos rudeniškos nuotaikos!

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *