Kauno Nemuno saloje – „Laisvės piknikas 2018“

Lietingas rugpjūčio 25 -osios oras nesutrukdė vienam didžiausių vasaros renginių Kaune. Visą dieną Kauno Nemuno saloje vyko „Laisvės piknikas 2018“. Šį renginį organizavo televizijos laidų vedėjas, rašytojas Andrius Tapinas. Festivalis vyksta jau trečius metus. Manoma, kad šiemet renginyje apsilankė apie 20 tūkstančių dalyvių.

Renginio tikslas – suburti pilietinę visuomenę, todėl pagrindinis akcentas buvo diskusijos. Festivalyje buvo išskirtos net penkios skirtingos diskusijų erdvės: rinkimų Lietuva, reformos, didi Lietuva, ateities karta ir rezonansai. Rinkimų Lietuvoje buvo kalbama apie artėjančius prezidento rinkimus, savivaldos rinkimus, rinkimų skaidrumą. Diskusijose „Didi Lietuva“ buvo kalbama apie jaunuosius lyderius, dvigubą pilietybę, imigraciją. Reformų diskusijose buvo aptariamos sveikatos apsaugos, pensijų ir mokesčių reformos. Ateities kartos diskusijose kalbėta apie pokyčius švietimo sistemoje, mokytojo profesijos įvaizdį. Finalinė diskusija buvo Andriaus Tapino, renginio dalyvių ir profesoriaus Vytauto Landsbergio diskusija: „Nėra jėgos, didesnės už viltį“. Renginio organizatoriai siekė pritraukti kuo daugiau politikų, priimančių sprendimus, ir įtraukti juos į diskusijas su visuomene. Renginyje dalyvavo

Laisvės piknike galima buvo sutikti ir mūsų krašto žmonių. Prieniškis Audrius Gelčys diskusijų dalyviams uždavė ir klausimų.

Ramūnas Karbauskis, sutikęs diskutuoti apie kovos su alkoholiu reformas, į klausimus atsakinėjo Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis, o premjeras Saulius Skvernelis diskutavo apie artėjančius prezidento rinkimus. Renginyje taip pat apsilankė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, ji noriai bendravo, fotografavosi su renginio dalyviais.
Visuomenės erdvėje buvo galima susipažinti su įvairiomis organizacijomis. Dalyvavo: „Idėja Lietuvai“, „Misija Sibiras“, „Baltosios pirštinės“, „Nacionalinis kraujo centras“, „Maisto bankas“ ir daugelio kitų organizacijų atstovai. Dalyviai galėjo susipažinti su policijos ir ugniagesių naudojama technika, stebėti kinologų pasirodymus. Daug dėmesio sulaukė galimybė susipažinti su „Aro” ir Lietuvos kariuomenės pajėgų darbo specifika, naudojama ginkluote ir technika.
Renginio dalyviams buvo pasiūlyta įvairiausių pramogų: buvo įsikūrusi „GameOn“ žaidimų oazė, „Break free“ pabėgimo kambariai – dėžutės, organizuotas aukcionas, šachmatų turnyras, įvairios laisvalaikio, technologijų zonos, buvo kuriama unikali „Comic Con Baltics“ mozaika, renginio dalyviai galėjo susipažinti ir bandyti žaisti amerikietišką futbolą, pamėginti pilotuoti droną, išbandyti virtualios realybės techniką ir žaidimus. Renginys buvo pritaikytas ir patiems mažiausiems dalyviams – buvo atrakcionai, animatoriai, o „Devbridge Group“ – programavimo paslaugų įmonė organizavo kūrybinių technologijų mokymus 7-12 metų vaikams. Viena įspūdingiausių organizuotų pramogų varžybos – Kaunas Chalange. Dalyviai save išbandė skirtingose trasose ir rungtyse: orientavimosi, kliūčių, dviračių, vandens, virvių ir galvosūkių. Festivalyje buvo filmuojama pirmoji „Laisvės TV” sezono laida, vyko šventinis koncertas, kuriame dalyvavo: Skamp, M. Linkytė, Vilnius City Opera, Happyendless, Solo ansamblis ir daug kitų atlikėjų.
Vilmantė Žukauskaitė

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *