Dar viena savaitė įdomių ir įvairių veiklų Kašonių bendruomenės vaikams

Rugpjūčio 6 – 11 dienomis Kašonių bibliotekoje vyko jau antra šiais metais vaikų dienos stovykla, organizuota pagal projektą „Stipri šeima“.

Jau pirmą dieną susirinkę su skanduote patraukėme į Kašonyse įsikūrusią UAB „DAVI“, kurioje dirba trečdalis kašoniškių. Mus sutiko pats įmonės direktorius Regimantas Vaičiulis, kuris mielai aprodė gamybos patalpas, papasakojo apie gamybą. Galėjome stebėti, kaip gaminami nameliai. Vieną namelį direktorius padovanojo Kašonių bendruomenei. Su daina grįždami namo aplankėme seniūnaitį Dalių. Pasisupę, pašokinėję ant batuto, pasivaišinę slyvomis grįžome į biblioteką.
Antrą stovyklos dieną nuo ankstaus ryto patraukėme į žygį pėsčiomis. Susiruošėme aplankyti Dukurnonių-Paukščių piliakalnį. Ant piliakalnio vaikai išgirdo vadovių pasakojimus ir legendas apie Paukščių piliakalnį, Vilkų ežerą. Pailsėję patraukėme prie Dukurnonių ežero. Sugrėbę pakrantėje nušienautas piktžoles, galėjome pailsėti ir išsimaudyti. Po maudynių susitikome su Dukurnonių bendruomene. Mus mokė šiam kraštui būdingų dainų, klausėmės pasakojimų, kartu šokome liaudies šokius. Moterys mus pavaišino bulvių plokštainiu su grietine, atsigaivinome slyvų sultimis – dėkui Angelei ir Nijolei.
Trečią dieną tėvelių pavežami išvykome į Birštoną. Pirmiausiai aplankėme Nemuno kilpų regioninio parko muziejų, kur mūsų laukė Regioninio parko darbuotoja, I kategorijos gidė Ramutė Milušauskienė. Ramutė ne tik aprodė ekspoziciją, papasakojo apie regioninį parką, saugotinus piliakalnius, paukščius, augalus, bet ir pavedžiojo po Birštoną. Užlipome ant Vytauto kalno, pasigrožėjome įstabiu vaizdu, pasivaikščiojome Nemuno krantine ir išbandėme Kneipo taką.
Ketvirtą dieną į Kašonių biblioteką pas stovyklaujančius vaikus atvyko Prienų Justino Marcinkevičiaus bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė su pavaduotoju Artiomu Marchockiu. Jie mums atvežė įdomią ir linksmą viktoriną apie Lietuvą, Prienų rajoną, vaikiškus filmus, skaitytas knygas. Vaikai susiskirstė į tris komandas ir labai nuoširdžiai bei aktyviai įveikė penkis turus. Žinoma, vienas kitas neatsakytas klausimas pasitaikė, bet žinojo stovyklautojai tikrai daug. Po viktorinos svečiai visoms komandoms įteikė saldžiuosius prizus, o vaikai, kaip ir pridera, pakvietė juos į pavėsį pasivaišinti mamyčių Ramunės ir Ernestos paruoštais karštais sumuštiniais, Tomutės iškeptu obuolių pyragu.
Penktą dieną vadovės Romutė ir Danutė sugalvojo naujų veiklų – guašu piešėme ant akmenų. Išsirinkome akmenis, nusiplovėme ir bandėme išsivaizduoti, į ką akmuo panašus. Tada ėmėme teptuką ir davėme valią savo fantazijoms. Kai guašas išdžiūvo, darbelius nulakavome, kad nenuplautų lietus. Paskui ieškojome lobio. Kad jį surastume, teko nemažai pabėgioti po Kašonių gyvenvietę. Apsilankėme parduotuvėje, pas seniūnaitį, teko pažinti keletą parke prie bibliotekos augančių medžių, kol pagaliau lobį radome paparčiuose. Lobis – dėžė ledų, kuriuos mums padovanojo parduotuvė „Kašonių verslas“.
Šeštadienį su tėveliais rinkomės statyti firmos UAB „DAVI“ padovanoto namelio. Darbelio buvo: detales reikėjo pagal brėžinį surinkti, paskui nudažyti. Teko rinktis dar keletą dienų, kol galėjome džiaugtis ir žaisti naujame namelyje, kurį pastatėme bibliotekos kiemelyje.
Už dienos stovykloje praleistas turiningas dienas vaikai ir tėveliai pirmiausiai dėkingi vadovėms mokytojai Romutei ir bibliotekininkei Danutei. Ačiū sakome įmonei UAB „DAVI“ – už padovanotą namelį, parduotuvei „Kašonių verslas“ – už ledus, alpinistui Vytautui Nosevičiui – už įdomų pasakojimą, pelekoniškei Onutei Jieznienei, dukurnoniškėms Angelei Pyragienei ir Nijolei Dekaminavičienei – už priėmimą, vaišes ir edukaciją, Ramutei Milušauskienei – už ekskursiją po Birštoną, Just. Marcinkevičiaus bibliotekos direktorei Daivai Čepeliauskienei ir jos pavaduotojui Artiomui Marchockiui – už labai įdomią viktoriną, Vytautui Joneliūnui – už medieną.
Stovyklautojai

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *