Miestai ieško sprendimų, kaip išvengti transporto kamščių

Susisiekimo ministerijos pranešime rašoma, jog 18 Lietuvos miestų, kuriuose gyvena daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, taip pat kurortinio statuso miestai, jau šių metų rudenį turės parengtus ir patvirtintus darnaus judumo mieste planus (DJMP), kuriuos įgyvendinus pagerės miestiečių gyvenimo ir keliavimo kokybė, pasikeis jų įpročiai, didžiuosiuose miestuose sumažės automobilių spūstys.

13 savivaldybių, tarp jų ir Birštono, jau parengė ir patvirtino Darnaus judumo mieste planus, kuriuose numatyti kompleksiniai susisiekimo sprendimai. Jose iš viso planuojama įsigyti 16 elektrinių autobusų, 15 CNG autobusų, rekonstruoti 192 viešojo transporto stoteles, nutiesti daugiau kaip 91 km naujų bei rekonstruoti 80 km jau esamų dviračių ir pėsčiųjų takų, įrengti beveik 450 naujų dviračių saugyklų ir 18 remonto stotelių.
Beveik visos savivaldybės savo planuose yra numačiusios rekonstruoti pavojingas sankryžas, įrengti gatvių, pėsčiųjų takų ar pėsčiųjų perėjų apšvietimą, kitas saugumo priemones jose, diegti elektronines keleivių informavimo sistemas, didelį dėmesį skirti susisiekimo infrastruktūros pritaikymui specialiųjų poreikių turintiems žmonėms.
Darnus judumas Birštone – kas tai?
Siekdama savo skaitytojus supažindinti su darbais, kurie bus atlikti įgyvendinant Darnaus judumo Birštono mieste planą, „Gyvenimo“ redakcija su konkrečiais klausimais kreipėsi į Birštono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialistus. Klausėme apie pasirinktas darnaus judumo priemones, darbų terminus, finansavimo šaltinius. Rūpėjo, kaip tai pakeis kurorto infrastruktūrą, vietinių gyvenimo kokybę, žmonių keliavimo įpročius.
Gavome parengtą skyriaus informaciją, kurioje rašoma: „Birštono savivaldybė parengė Darnaus judumo Birštono mieste planą, kuriuo siekiama skatinti alternatyvių degalų ir aplinką mažiau teršiančio transporto priemonių panaudojimą mieste, tobulinti eismo organizavimą mieste, užtikrinti eismo saugumą, susisiekimą viešuoju ir bevarikliu transportu tarp miesto ir Birštono vienkiemio gyvenvietės, gatves pritaikyti specialiuosius poreikius turintiems žmonėms, senjorams bei mažus vaikus turinčioms šeimoms. Darnaus judumo plane yra parengtas veiksmų planas iki 2020 m., jame nurodytos priemonės, kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų ir kokie galimi Birštono miesto darnaus judumo variantai iki 2030 m.“
Informuojama, kad „2018 m. birželio 28 d. vykusiame Darnaus judumo Birštono mieste ir Birštono viensėdyje plano komiteto posėdyje buvo pritarta Birštono miesto darnaus judumo plano papildymui nauja priemone „Viaduko per magistralinį A16 kelią prieigų ir jungčių su Birštono miestu ir Birštono viensėdžiu žmonėms su negalia įrengimas“, kuri galėtų būti įgyvendinta 2019 – 2020 ES struktūrinių fondų, LR biudžeto ir savivaldybės lėšomis.“
Saugi aplinka ir netaršios susisiekimo priemonės
Vienas iš darnaus judumo prioritetų kurorte – skatinti aplinkai draugiško transporto, taip pat dviračių naudojimą. Todėl bus įgyvendinamos priemonės, kurios užtikrintų patogesnį ir saugesnį judėjimą dviračiais mieste ir užmiestyje: įrengiami nauji bei rekonstruojami šiandienos reikalavimų ir poreikių neatitinkantys dviračių ir pėsčiųjų takai, gyvenamųjų kvartalų gatvės, jų sankirtose bei sankryžose pritaikomos saugumo priemonės. Neatsisakoma idėjos nutiesti ir lynų kelią per Nemuną.
Skatinant gyventojus visuotinai naudoti dviračius, prie daugiabučių namų turės būti įrengtos patogios stoginės, prie pagrindinių kurorto įstaigų ir lankomiausiose vietose – dviračių stovai ar saugyklos. Pavyzdžiui, prie Birštono gimnazijos numatyta stoginė 60 – čiai dviračių, po keletą vietų dviračių parkavimui ir saugojimui atsiras prie autobusų stoties, savivaldybės, Druskupio – Sruogos – Birutės gatvių zonoje, gyvenamųjų namų kvartale ir kt.
Mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir transporto srautus, numatyta apmokestinti automobilių stovėjimą centrinėse miesto gatvėse, dalį jų nukreipiant į stovėjimo aikšteles prie įvažiavimo į kurortą. Pagalvota ir apie greičio mieste apribojimus. Taip pat planuojama įrengti aštuonias viešąsias elektromobilių įkrovimo stoteles, šalia numatant ir elektrinių dviračių įkrovimo galimybes.
Iki 2020 metų Birštono savivaldybėje turi atsirasti naujas bevariklio viešojo transporto maršrutas iš kurorto į Birštono viensėdį.
Šiemet – dvi elektromobilių įkrovimo vietos
Susisiekimo ministerija pranešė, kad dar šiemet Lietuvos miestuose bus įrengtos 57 naujos didelės ir įprastos galios elektromobilių įkrovimo prieigos. Tai leis elektromobilių vairuotojams sklandžiai ir nepertraukiamai keliauti šalyje, sumažinti naftos produktų vartojimą ir transporto taršą aplinkai.
Elektromobilius bus galima pasikrauti prie didžiųjų magistralių, didesniuose šalies miestuose bei kurortuose.
Birštone planuojama įsirengti dvi didelės galios (22 kW su viršum vienam elektromobiliui) elektromobilių įkrovimo prieigas.
Elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimui savivaldybėms yra skirta beveik 1,5 mln. Eur iš Europos regioninės plėtros fondo. Likusius 15 proc. prie projekto finansavimo turės prisidėti pačios savivaldybės.
Savivaldybėms rekomenduojama leisti elektromobiliams važiuoti visomis viešojo transporto eismo juostomis, atleisti nuo automobilių stovėjimo rinkliavų, formuoti „žaliąsias zonas“, kuriose būtų leidžiamas tik elektromobilių eismas, bendradarbiauti su privačiu sektoriumi plėtojant elektromobilių infrastruktūrą: prie elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros kviesti aktyviau jungtis prekybos centrus, degalines ir pan.
„Birštono versmių“ informacija

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *