Kai kvepia žolynai…

Rugpjūčiui riedant į antrąją pusę, tradiciškai Žolinės dienos išvakarėse į vasaros žiedų palydas renkasi Birštono vienkiemio bendruomenės žmonės. Šiemet ši aktyvi bendruomenė irgi surengė savo kasmetinę šventę.

Jos metu pasidžiaugė darbščiais, vis gražiau savo sodybas besitvarkančiais, dainuojančiais ar kitaip bendruomenės gyvenime aktyviai dalyvaujančiais žmonėmis, padėkojo už šių metų derliaus išaugintas laukų, sodų, daržų ir miškų gėrybes – už viską, ką mums davė gamta.
Žolinės šventė dar vadinama javapjūtės pabaigtuvėmis, medaus ir duonos švente.Tad ir Birštono vienkiemio bendruomenės žmonių susibūrime buvo pasidalinta ir jau iš naujo derliaus grūdų iškepta šviežia duona, ir kitomis gėrybėmis, kurių kraitę papildė ir svečių atneštos lauktuvės.
Be to, susirinkusieji į šventę praturtėjo ir žiniomis apie vasaros brandos šventę – Žolinę, jos tradicijas bei papročius, pabendravo su seniau matytais kaimynais, kitų seniūnijos bendruomenių žmonėmis iš Nemajūnų, Matiešionių, Siponių ir Škėvonių, džiaugėsi sulaukę bičiulių iš Kaišiadorių ir Marijampolės rajonų. Kartu su Birštono vienkiemio bendruomenės bei Nemajūnų Santalkos dainininkais smagia muzika ir skambiomis dainomis susirinkusiuosius linksmino ir Vilūnų (Kaišiadorių r.), ir Gudelių (Marijampolės r.) kaimo kapelos. Šokius dovanojo ir jaunieji šventės dalyviai.
Ir nors visą antradienio pavakarę dangus gausiai barstė lietų, bet Birštono vienkiemio parke į vasaros žolynų palydas susirinkę žmonės jo neišsigando. Matyt, kitaip ir būti negalėjo, nes Žolinė nuo seno žinoma ne tik kaip pabaigtuvių, bet ir kaip tvirtos bendrystės, nuoširdaus pasidalinimo šventė.

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *