Viešėjome Žemaitijoje

Mes, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos ir jos padalinių darbuotojai, vasariškai karštą liepos 25-ąją leidomės į kelionę po Žemaitiją aplankyti du mus dominusius objektus – Plungės viešąją biblioteką ir rašytojos Žemaitės muziejų-sodybvietę.

Plungės viešoji biblioteka neoficialiai tituluojama kaip itin originali ir kone gražiausia tokio tipo biblioteka Lietuvoje. Tai ir suprantama – juk biblioteka 2012 metais po restauracijos įsikūrė kunigaikščio Mykolo Oginskio, vėliau grafų Zubovų, Plungės parko ir dvaro ansamblio teritorijoje, laikrodinės – oranžerijos pastate. Tai – valstybės saugomas kultūros paveldo objektas su restauruotu XIX a. vidurio laikrodžiu bei išlikusia to laikmečio oranžerijos sodinukų auginimo linija. Šioje bibliotekoje jungiasi istorija ir moderni dabartis. Beje, ši vieta bibliotekai atiteko darbuotojų atkaklaus užsispyrimo dėka, nes kažkada planuota statyti tipinį pastatą miesto centre šalia „Maximos“. Bibliotekininkų atkaklumas pasiteisino – bibliotekoje lankosi gausios ekskursijos, kurioms pritaikyta ir išmanaus parko programa. Mes irgi pasimėgavome parko vėsa, matėme garsųjį 600 metų amžiaus Perkūno ąžuolą, kitas grožybes ir įdomybes. Žvalios, idėjų kupinos darbuotojos parodė jaukias, meniškas ir modernias bibliotekos patalpas, baigiamą įrengti atskirą Vaikų bibliotekos pastatą.
Aplankę biblioteką, nuvykome į ne taip toli nuo Plungės esančią rašytojos Žemaitės gimtinę – Bukantės dvaro sodybą. Gimtajame rašytojos name apžiūrėjome memorialinę ekspoziciją – etnografinius – istorinius daiktus, kai kuriuos visiškai autentiškus, knygas. Atstatytame svirne matėme vieno iškiliausių Žemaitijos liaudies meistrų Stanislovo Riaubos liaudies kūrybą, taip pat sakralinį Plungės krašto paveldą – tradicinius žemaičių kryžius – saulutes, šventųjų skulptūrėles.
Vakarop, grožėdamiesi kalvotosios Žemaitijos peizažais, dar spėjome pasiekti Šventąją, kur Baltijoje nuplovėme kelionės prakaitą. Ir jau mintyse dėliojame ateities kelionių maršrutą, kad ir į tą pačią Žemaitiją, nestokojančią lankytinų literatūrinių ir istorinių vietų.
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkų kultūros edukacijos kelionė iš dalies finansuota Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos padalinio Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos profesinės sąjungos Šalpos fondo lėšomis.
Marytė Žaromskienė
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios Pakuonio bibliotekos bibliotekininkė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *