Šeštoji Birštono vasaros menų akademija suburs garsius Lietuvos ir pasaulio muzikus

Liepos 28 d., šeštadienį, startuoja šeštoji Birštono vasaros menų akademija, kurios metu muzikuojantys moksleiviai, studentai, muzikos profesionalai ir mokytojai turės galimybę leistis į dešimties dienų meistriškumo kelionę ne tik su garsiausiais Lietuvos muzikos pedagogais, bet ir būriu pasaulinį pripažinimą pelniusių savo srities meistrų – Nicholas Jones (violončelė, Didžioji Britanija), Barbro Marklund (vokalas, Norvegija), Viktoras Riabčikovas (fortepijonas, Rusija), Lilian Sukis (vokalas, Vokietija).

Šeštąjį kartą vyksiantis renginys Birštoną papuoš ir intensyvia koncertų programa, kurioje – nuo folkroko grupės „Žalvarinis“ pasirodymo iki subtilių kamerinės muzikos vakarų su ryškiais Lietuvos ir užsienio muzikais – didžiąją dalį vasaros akademijos dėstytojų klausytojai turės galimybę išvysti ir scenoje. Birštono kurhauze įvyks Astos Krikščiūnaitės, Nicholas Jones, Viktoro Riabčikovo rečitaliai, Vytauto Juozapaičio kūrybos vakaras bei ansamblio „Regnum Musicale“ koncertas. Tradiciškai klausytojai bus laukiami ir Birštono vasaros menų akademijos dalyvių koncertuose, kurie nuo liepos 30 d. kiekvieną vakarą vyks „Eglės“ sanatorijoje.
Itin plačios aprėpties meistriškumo tobulinimo dirbtuvėse dalyvaujantiems atlikėjams – vokalo, fortepijono, violončelės bei arfos specialybių moksleiviams ir studentams – sudaromos sąlygos susitikti ne tik su savo instrumento aukščiausio lygio profesionalais, bet ir gauti kitų taip reikalingų pamokų – sceninio judesio, kalbos, įvaizdžio ar net viešųjų ryšių. „Kiekvienas profesorius tau individualiai skiria laiko. Asmeniški susitikimai su tokio lygio žmonėmis – tiesiog dovana. O kur dar patys dalyviai – muzikuojantys bendraminčiai, draugiški žmonės ir viską vainikuojantys koncertai, sceninės patirties galimybės. Ši akademija – vienas saldžiausių vasaros kąsnių“, – sakė ne pirmą kartą akademijoje dalyvaujanti pianistė Roberta Daugėlaitė.

Įdomioji Birštono aritmetika
Į Birštoną atvyksta 21 jaunasis dainininkas, 8 jaunieji pianistai, 6 violončelistai ir 4 arfistės. Su jais dirbs 11 pedagogų, o susitikimuose dalyvaus ir paskaitas skaitys 6 svečiai. Visa tai, kas vyksta, stebės, fiksuos ir informuos rašytojas ir fotografas, o kad viskas vyktų sklan-džiai, rūpinsis 6 organizatoriai.
Klausimas: kiek Birštono vasaros menų akademijos dalyvių atvyksta į Birštoną?
Neatspėjote!
Jaunuosius ugdytinius lydės jų mokytojai, tėvai, sesės, broliai ir seneliai. Įdomias pamokas ir susitikimus stebės bei savo kvalifikaciją kels muzikos pedagogai iš visos Lietuvos.
Per 10 dienų įvyks 15 koncertų ir 6 susitikimai – paskaitos bei nesuskaičiuojamos diskusijos.
Visi renginiai, paskaitos, susitikimai ir užsiėmimai atviri.
Tad laukiame tavęs ir tavo draugų!

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *