Lietuvos šimtmečio proga – šimto parašiutininkų šuolis

Pociūnuose įsikūręs Kauno parašiutininkų klubas, vadovaujamas Kęstučio Milišausko, praėjusį šeštadienį jau trečią kartą pakvietė dieną praleisti su aviacija. Kaip ir dauguma šiemet šalyje vykstančių renginių, šventė skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Spalvingas parasparnių skrydis.

Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas ir šventės organizatorius, Kauno parašiutininkų vadas K. Milišauskas.

Karšti orai neišgąsdino aviacijos gerbėjų, kurie plūste plūdo į aerodromą. Jau nuo vidudienio jų laukė aviacinės technikos paroda, prekybininkų mugė, kurioje buvo galima ir alkį, ir troškulį numalšinti, nusipirkti įvairių suvenyrų. Ypač paklausūs buvo aviamodeliai, juos skraidino ir vaikai, ir suaugusieji. Vienintelio Baltijos šalyse leidžiamo žurnalo „Aviacijos pasaulis“ komanda kvietė įsigyti aviacinių žurnalų, knygų, įvairios atributikos. Belaukiant aviatorių pasirodymo smagu buvo žiūrėti į Pociūnuose vykusio parašiutininkų sąskrydžio „Boogie 2018“ dalyvių šuolius, lyg drugeliai skrajojančius

Parašiutu su instruktoriumi leidžiasi Garbės svečias J. Gintilas.

margaspalvius parasparnius, iš visų pusių į šventę atskrendančius lakūnus. Eilutė driekėsi prie lėktuvų AN-2, Vilga-35, kviečiančių pasižvalgyti iš paukščio skrydžio.
Nuskambėjus Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko ir Kęstučio Milišausko sveikinimams, žvilgsniai nukrypo į padangę, kurioje, 4000 m aukštyje iššokę iš lėktuvo L-410, parašiutais su instruktoriais leidosi Garbės svečiai: CAA direktorius Joris Gintilas ir Lietuvos aeroklubo prezidentas Mindaugas Sinkevičius. Juos keitė iš lėktuvo AN-2, kurį pilotavo prieniškiai Jonas Janušauskas

Štai taip meilę žiūrovams išreiškė ANBO lakūnai.

ir Povilas Kiserauskas, greituminiais kupolais besileidžiantys parašiutininkai, demonstravę parodomuosius šuolius, ir grupinis parašiutininkų šuolis „Saliutas“ iš lėktuvo L-410.
Šventės puošmena – pirmą kartą Pociūnų padangę raižiusi keturių akrobatinių lėktuvų JAK-50 ir JAK-52 grupė ANBO (Aš Noriu Būti Ore). Jais skraidė lakūnai akrobatai Rolandas Paksas, Antanas Marčiukaitis, Robertas Noreika ir Algimantas Žentelis. Šių vyrų pasirodymas palydėtas audringų plojimų.

Padangę papuošė rekordinė Trispalvė.

Nutilus lėktuvų gausmui į padangę kilo bendrovės „Sportinė aviacija“ ir Ko bandytojo Kęstučio Miliūno pilotuojamas, pasaulį užkariaujantis motosklandytuvas MiniLAK 17b Fes ir lėktuvas AN-2, ant kurio sparnų buvo įsitaisę parašiutininkai Mangirdas Jančys ir Antanas Survila. Pakilę į 800 m aukštį jie nėrė žemyn ir sėkmingai nusileido prie žiūrovų. Šventės dalyvių dėmesį kaustė ir sportiniu lėktuvėliu šėlęs Šarūnas Mačiulis, ore parašiutininkų figūromis „nupieštas“ skaičius 100, lėktuvu Vilga-35 velkami istoriniai sklandytuvai L-55 „Spatz“ ir Ka-8. Juos pilotavo

Prie rekordinio dydžio vėliavos rekordinio šuolio dalyviai.

Mindaugas Vilkas ir Rokas Jonaitis. Šventę vainikavo šuolis su rekordine 212 kv. m dydžio Lietuvos Trispalve ir masinis 100 parašiutininkų šuolis iš dviejų lėktuvų L-410 ir karinio transportinio lėktuvo „Spartan“. Jis su parašiutininkais kilo iš Karmėlavos oro uosto.
Skraidymams vadovavo prieniškis, lėktuvo „Boeing“ kapitonas Audrius Jančiauskas, šventę vedė buvęs civilinės aviacijos lakūnas ir Lietuvos aeroklubo prezidentas, dabar Aviacijos veteranų vadas Jonas Mažintas, supažindinęs ne tik su šventėje dalyvavusiais aviatoriais, bet ir pažėręs daug įdomių faktų iš Lietuvos aviacijos istorijos. Jam talkino žurnalistas Edmundas Ganusauskas.

ANBO grupės lakūnai akrobatai R. Noreika, R. Paksas, A. Marčiukaitis ir A. Žentelis.

Vakarop aprimus vėjui, į padangę kilo trys karšto oro balionai, kuriuos pilotavo Birštono oreivių klubo „Audenis“ pilotai Rita Naujalienė, Marius Naujalis ir Žydrūnas Kazlauskas.
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *