Prienų parapijos Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje konsekruotas naujas altorius

Praėjusį sekmadienį Prienų parapijos Kristaus Apsireiškimo bažnyčioje vykusios iškilmės buvo skirtos naujo altoriaus konsekracijai. Šv. Mišioms vadovavo ir altorių konsekravo JE Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.


Altorius – svarbiausia bažnyčios dalis. Tai – vieta su tam tikros formos stalu, prie kurio šv. Mišių metu kunigas meldžiasi ir aukoja šv. Mišių auką.
Pradėdamas iškilmes Prienų parapijos klebonas Jonas Baliūnas priminė, kad Vatikano II susirinkimo dokumentuose, pagrindžiančiuose liturginės reformos bruožus, kalbama ir apie altorių svarbą, jų priderinamumą prie bažnyčios architektūros bei aplinkos. Į tai buvo atsižvelgta ir teikiant užsakymą naujojo Prienų bažnyčios altoriaus gamintojams. Lenkijoje, Osvencimo liturginių reikmenų gamybos įmonėje, pagamintas altorius tapo ne tik svarbiausiu, bet ir vienu gražiausių Prienų bažnyčios akcentų, liudijančių apie parapijos bendruomenės vieningumą ir kelią į atsinaujinimą. Juo labiau, kad jis konsekruotas Lietuvai švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį bei Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos metus ir laukiant Popiežiaus Pranciškaus apsilankymo Lietuvoje.
Pasibaigus altoriaus konsekravimo ceremonijai ir šv. Mišių iškilmei, buvo pasirašytas Altoriaus konsekravimo aktas. Jį pasirašė vyskupas Rimantas Norvila, Vilkaviškio Katedros kleb. dek. prel. kan. Vytautas Gustaitis, Vilkaviškio Katedros Kapitulos pirmininkas, Aleksoto parapijos kleb. Valius Zubavičius, Prienų parapijos kleb. kan. Jonas Baliūnas, Prienų parapijos alt. jub. mons. Juozas Užupis, Prienų parapijos vikaras kun. Vitalij Volodkovič, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir parapijos atstovai: Rima Sodaitienė, Saulius Kondrotas, Gediminas Olsevičius, Vytautė Kurtovienė ir Vytautas Stravinskas.
Vėliau parapijiečius ir svečius suvienijo šventinė agapė Parapijos namuose.
Ramutė Šimukauskaitė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *