Išaiškinta kruopščiai slėpta galimai narkotinių medžiagų auginimo ir ruošimo laboratorija

Vykdant vieno iš dingusio asmens paiešką šių metų pradžioje, į pagalbą pasitelkus Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnį, buvo ne tik rastas dingęs asmuo, bet ir pastebėtas vienas įdomesnių objektų. Pareigūnų dėmesį  atkreipė vienas pastatas, kuris skleidė įtartinai didelį kiekį šilumos. Šia informacija susidomėjo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (toliau – Kauno apskr. VPK KPONTV) pareigūnai, įtardami galimai vykdomą nusikalstamą veiką.
Jų nuojauta neapgavo – praėjusią savaitę sulaikyta organizuota grupuotė, kuri galimai užsiėmė neteisėtu kanapių auginimu. Tyrimo metu kriminalistai Prienų rajone aptiko ne tik ūkinės paskirties patalpose kruopščiai įrengtą bei puikiai užmaskuotą patalpą kanapių auginimui, bet ir 2 kg galimai narkotinių medžiagų. Po ilgo ir kruopštaus tyrimo Kauno apskr. VPK KPONTV pareigūnai pirmadienį, liepos 16 d., sulaikė du vyrus ir vieną moterį. Atliktų kratų metu rastoje kanapių auginimo laboratorijoje aptikta visa reikalinga įranga kanapių daiginimui, auginimui, vėdinimui, apšvietimui, laistymui ir džiovinimui ir apie 2 kg galimai narkotinės medžiagos kanapių ir jų dalių. Taip pat rasta apie 350 kanapių augalų. Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai neleido į nelegalią rinką patekti daugiau kaip 2 000 dozių narkotinių medžiagų. Šio narkotinių medžiagų kiekio vertė nelegalioje rinkoje siekia apie 24 000 eurų. Užauginus bei realizacijai paruošus dar ir kitas, netoliese augintas kanapes, šie skaičiai būtų kur kas didesni.
Sulaikytai moteriai, gimusiai 1969 m., ir vyrams, gimusiems 1962 m. ir 1961 m., skirtos griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimai. Vienas iš sulaikytų asmenų (gim. 1962 m.) anksčiau teistas už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis.
Organizuotos grupės nariams pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 25 str. 3 d., 260 str. 2 d. ir 265 str. 1 d. Už tai gresia laisvės atėmimas iki dešimties metų. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *