„Balbieriškis – kampelis širdžiai brangus…“

Liepos 20 – 22 dienomis įvairiose Balbieriškio miestelio erdvėse šurmuliavo seniūnijos vasaros šventė. Metais nesikeičiantis jos pavadinimas „Tarp Ringio ir Peršėkės“ ne tik apibrėžia teritoriją, kurioje vyksta šventiniai renginiai, bet ir kalba apie tradicijos tęstinumą, kai vidurvasarį, metę visus darbus, vietiniai gyventojai ir iš kitų miestų atvykę kraštiečiai susiburia draugėn pabendrauti, aptarti seniūnijai bendrų problemų, pasidalinti idėjomis, įgyvendinti iniciatyvas ir, be abejonės, švęsti, atrasti sau mielos veiklos ir įspūdžių.


Šiemet magiškai geras oras leido įvykti gausybei renginių. Trijų dienų šventėje netrūko kultūrinių akcentų, sportinių varžybų, užimtumo vaikams, prisistatė Karo prievolės tarnybos kariuomenės atstovai.
Penktadienio vakarą Balbieriškio kultūros ir laisvalaikio centre buvo galima apžiūrėti kuklios vietos savamokslės menininkės Marijos Navickienės kruopščiai kryželiu išsiuvinėtų paveikslų parodą. Balbieriškio bažnyčios prieigose šeimos su vaikais mielai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kuriame mokėsi gaminti karamelinius Dianos saldainius. Po jo visi susibūrė į bažnyčią, joje buvo rodomas filmas „Žmonės, kurie pastatė bažnyčią“. Už daugybės žmonių, mecenatų pastangų vėl prikelti bažnyčią iš pelenų įprasminimą tokiu būdu nuoširdžiai padėkota filmo autoriui balbieriškiečiui Remigijui Veličkai.
Šeštadienio rytmetį iki pat popietės pagrindinės mokyklos sporto aikštyne ir parko stadione vyko futbolo, krepšinio, tritaškių metimo, paplūdimio tinklinio, badmintono, smiginio turnyrai, žaidimai vaikams, kuriuos organizavo miestelio seniūnijos sporto entuziastai: Vydmantas Petraška, Vitas Rymantas Sidaravičius, Angelė Minciuvienė ir Stasys Bendinskas, Saulius Narūnas, Stasys Valančius. Vakaro programos miesto parke metu atskirų rungčių nugalėtojams diplomus ir taures įteikė seniūnė Sigita Ražanskienė kartu su Prienų rajono savivaldybės administracijos vadovais Egidijumi Visocku ir Rima Zablackiene, taip pat padėkota turnyrų organizatoriams.
Pats iškilmingiausias šventinio vakaro momentas – Balbieriškiui labiausiai nusipelniusių asmenybių pagerbimas – paskatino susirinkusiuosius atsistoti. Pirmąkart seniūnijos istorijoje už ypatingus nuopelnus kraštui buvo paskelbti Balbieriškio garbės piliečiai. Balbieriškio seniūnaičių sueigos sprendimu, Garbės piliečių vardai suteikti Gražinai ir Arvydui Paukščiams, kurie prisidėjo prie didžiausios dovanos Balbieriškio kraštui – pritrūkus lėšų Švč. Mergelės Marijos Rožančinės bažnyčios statybai, mecenavo šiuos darbus.
Meras Alvydas Vaicekauskas, dėkodamas šiai šeimai ir įteikdamas padėkos raštą už finansinę paramą ir Balbieriškio vardo garsinimą, kreipėsi ir į susirinkusius balbieriškiečius bei svečius su palinkėjimu: „Tik būdami vieningi, išliksite stiprūs ir kursite Lietuvą, kuria didžiuosis ateities kartos“. Gerbiamiems Paukščiams stiklo dirbinį su įrašyta nominacija įteikė šventės globėjas Savivaldybės vicemeras Algis Marcinkevičius, o seniūnė S.Ražanskienė tradiciškai šiuos nusipelniusius žmones pagerbė seniūnijos Garbės ženkleliais.
Persmelktas iškilmingos ceremonijos sukeltų emocijų mecenatas A.Paukštys nuo scenos ištarė žodžius, kurie artimi kiekvienam balbieriškiečiui: „Balbieriški, kampeli širdžiai brangus. Kiek daug gerų žmonių tu turi… Branginkite vieni kitus ir labai ačiū už mums parodytą dėmesį.“
Panašiai scenoje jautėsi, dėkojo už parodytą pasitikėjimą ir sentimentus Balbieriškio kraštui išsakė seniūnijos Garbės ženkleliais už reikšmingus darbus apdovanoti Balbieriškio parapijos klebonas Remigijus Veprauskas, bažnyčios projektuotojas Vilius Urbonas ir jos statytojas Jonas Urbonas.
Dar vienas Garbės ženklelis įteiktas balbieriškiečiui medžio drožėjui Remigijui Simanavičiui, kuris iš seniūnijos parūpintos maumedžio medienos sukūrė, išdrožė ir miesteliui padovanojo dešimt medžio skulptūrų – jos puošia parko prieigas.
Šeštadienio vakarą miesto estradoje skambėjo svečių, politikų sveikinimai, iki sutemos truko spalvingas įvairių stilių muzikos koncer-tas, kuriame pasirodė vietos ir kviestiniai atlikėjai, o jo pabaigoje susirinkusiuosius nudžiugino fejerverkas.
Sekmadienis tradiciškai skirtas dvasiniam susikaupimui, šeimos ry-šiams ir bendruomeniškumui stip-rinti. Balbieriškio bažnyčioje vyko Šv.Magdalenos atlaidai, po jų balbieriškiečiai vaišinosi suneštinėmis vaišėmis, klausėsi Balbieriškio KLC atlikėjų Neringos, Mindaugo ir Artūro atliekamų dainų.
Seniūnijos vasaros šventę organizavo Balbieriškio KLC, seniūnija, miestelio biblioteka, pagrindinė mokykla ir bendruomenė „Balbieriškis“.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *