Prienai..? Kur jie yra?

Ai, žinau, tai miestas prie Nemuno, kur vyksta pėsčiųjų žygiai Nemuno kilpomis. Na, dar šalia yra Birštonas. Labai gražus ir jaukus kurortas. Na, ir dar Prienai yra visai šalia Kauno, vos 30 km atstumu. Tai – beveik Lietuvos centras…


Taip, tikėtina, vis daugiau žmonių Lietuvoje po kasmetinio pėsčiųjų žygio Nemuno kilpomis, kurį surengė viešoji įstaiga „TrenkTuras“, kalbės, norėdami apibūdinti, kur ir koks miestas yra Prienai. Man patinka. O Jums?
Taigi praėjusį savaitgalį vyko jau trečiasis pėsčiųjų žygis Nemuno kilpomis. Žygeiviams buvo pasiūlyti įvairaus sudėtingumo maršrutai: 15 km – „Pradedančiųjų“; 25 km – „Turistų“; 25 km – „Sveikatingumo“; 45 km – „Harmonijos“; 70 km – „Ištvermės“.
Žygiuoti susirinko apie 5000 žmonių. Nemažai, kai pagalvoji, kad Prienuose dabar yra apie 9000 nuolatinių gyventojų. Buvo žmonių ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Anglijos, Australijos, Ispanijos, Latvijos, Lenkijos, Pakistano, Prancūzijos, Olandijos.
Pirmieji žygeiviai Prienų apylinkėse pasirodė anksti ryte, vėliau bruzdesys ir judėjimas tik didėjo. Dalis jų automobilius paliko anapus tilto (Birštono link). Jų maršrutas ėjo per Prienus, bet jie drąsiai įveikinėjo „kliūtis“, kurios atsirado dėl miesto gatvių rekonstrukcijos. Ir nemačiau nė vieno nusiminusio ar supykusio. Smagu, kad žmonės supranta ir į tai žiūri pozityviai.
Pakalbinau vieną iš žygeivių: kaip sekasi, iš kur Jūs?
– Esu klaipėdietis, čia pirmą kartą, nors žygiuoju jau nebe pirmus metus. Nudžiugino tai, kad atrodo čia visi mūsų laukė… net picerijos darbuotojai apsirengę „TrenkTuro“ firminiais marškinėliais. Šiaip tai viskas patinka. Profesionaliai paruoštos trasos, registracijos punktai visi skirtingi, vienas už kitą įdomesni. Šiandien, nors savo žygį dar tik įpusėjau, atrodo, kad tikrai grįšiu čia kitais metais, – sakė mano kalbintas Justas.
Šių metų naujovė – 25 kilometrų „Turistų“ maršrutas. Pasirinkę jį žygeiviai keliavo abipus Nemuno – įveikdami pirmosios dalies maršrutą, grožėjosi Nemuno krantais Prienų pusėje, o keltais persikėlę į kitą upės pusę, jie žygiavo Birštono miesto gatvėmis ir miškingomis upės pakrantėmis.
– Registracija į šį maršrutą buvo uždaryta net du kartus. Po pirmojo karto sulaukėme dalyvių prašymų ją atnaujinti, nes maršrutas buvo labai populiarus. Teko ieškoti papildomų galimybių padidinti keltų kiekį, – sakė vienas iš „TrenkTuro“ vadovų Vytautas Bartulis.
Organizatoriai džiaugiasi, kad prie žygio organizavimo prisidėjo visos Prienų ir Birštono miestų tarnybos, o intensyvus pasiruošimas truko kelis mėnesius. Devynis tūkstančius gyventojų turinčiame mieste teko įrengti papildomas automobilių parkavimo vietas, takus pritaikyti dideliam žygeivių kiekiui, situaciją renginio metu nuolat stebėjo policijos pareigūnai.
Ramutė Šimukauskaitė

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *