Kelių direkcijos atsakymas į mero A.Vaicekausko raštą dėl tranzitinio transporto eismo nukreipimo

Birželio 8 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas raštu kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją (toliau – LAKD) prie Susisiekimo ministerijos dėl kelio Nr. A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė rekonstrukcijos darbų Prienų mieste.
Rašte paaiškinta, jog Savivaldybės saugaus eismo komisija 2018 m. vasario 15 d. posėdyje buvo pritarusi rangovo UAB „Fegda“ prašymui leisti, vykdant darbus, visiškai uždaryti eismą rekonstruojamame ruože su sąlyga, kad visi pagrindiniai srautai keliuose nuo Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Alytaus būtų iš anksto nukreipti aplinkiniais keliais, nurodant, jog Prienuose vyksta remonto darbai. Neatsižvelgusi į Saugaus eismo komisijos sprendimą, LAKD visu statybos darbų laikotarpiu patvirtino apvažiavimo schemas Prienų m. gatvėmis.
Prieš rangovui pradedant magistralinio kelio Nr. A16 rekonstrukcijos darbus vaizdo registratoriumi buvo užfiksuota visų Prienų gatvių, per kurias nukreiptas tranzitinis transportas, asfalto dangos būklė. Akcentuota, kad miesto gatvės nepritaikytos tokiam intensyviam sunkiojo transporto eismui, todėl šiais metais esant ypač aukštai aplinkos temperatūrai gatvių asfalto dangos būklė akivaizdžiai blogėja, didėja provėžos, atsiranda pažeidimų.
2018 m. birželio 11 d. rangovas UAB „Fegda“ pradėjo Vytauto g. rekonstrukcijos darbus, kurių metu transporto eismas leidžiamas tik viena eismo juosta abiem kryptimis, dėl ko dar labiau padidėjo spūstys Prienuose.
Atsižvelgdamas į išdėstytas aplinkybes ir į tai, kad UAB „Fegda“ nėra numačiusi lėšų gatvių dangai atstatyti, Savivaldybės meras rašte prašė kuo skubiau nukreipti tranzitinio transporto eismą aplinkiniais keliais arba garantuoti, kad LAKD numatys lėšas Prienų m. gatvių, per kurias nukreiptas tranzitinio sunkiasvorio transporto eismas, dangai atstatyti, kitu atveju Savivaldybės saugaus eismo komisija priims sprendimą dėl sunkiasvorio transporto eismo uždraudimo vietinės reikšmės Prienų miesto gatvėmis.
Kelių direkcija išnagrinėjo mero prašymą ir liepos 12 d. pateikė atsakymą.

DĖL VALSTYBINĖS REIKŠMĖS MAGISTRALINIO KELIO A16 VILNIUS–PRIENAI– MARIJAMPOLĖ REKONSTRAVIMO DARBŲ PRIENŲ MIESTE
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) išnagrinėjo Prienų rajono savivaldybės mero 2018 m. birželio 8 d. raštą Nr. (7.07)-R3-1956 „Dėl kelio Nr. A16 Vilnius–Prienai–Marijampolė rekonstrukcijos darbų Prienų m.“.
Atsakydami į Jūsų raštą informuojame, kad Kelių direkcija, vykdydama kelių statybos, rekonstravimo, remonto darbus, visuomet siekia, kad būtų užtikrinta atliekamų darbų kokybė, darbai atliekami per įmanomai trumpiausius terminus, o darbų atlikimo laikotarpiu būtų sudaromos kuo sklandesnės, mažiau trikdžių vykstančiam eismui ir vietiniams gyventojams sudarančios sąlygos. Tačiau būtina suprasti, kad dėl vykdomų darbų pobūdžio ir apimčių visiškai eliminuoti statybos darbų neigiamos įtakos eismui ir gyvenamajai aplinkai tiesiog neįmanoma. Elementaru, kad tokiais atvejais būtina ir neišvengiama ieškoti ir pritarti tam tikriems kompromisiniams sprendiniams (transporto srautų laikinam nukreipimui alternatyviais maršrutais, padidėjusiam triukšmui, dulkėtumui, kelionės laiko pailgėjimui ir pan.).

Įgyvendinant valstybinės reikšmės magistralinio kelio A16 Vilnius – Prienai – Marijampolė ruožo nuo 96,13 iki 97,42 km (per Prienus) rekonstravimo projektą siekiama, kad darbai objekte būtų atlikti kuo greičiau, tokiu būdu iš dalies kompensuojant visuomenės patiriamus nepatogumus. Būtina paminėti, kad sprendimas leisti visiškai uždaryti eismą rekonstruojamame kelio ruože yra itin naudingas, nes turės tiesioginės įtakos šios kelio atkarpos rekonstravimo termino sutrumpėjimui (visiškai uždarius pravažiavimą yra sudaromos geresnės sąlygos atlikti darbus kokybiškai, spartesniu tempu, taip pat nesukeliant papildomo pavojaus eismo dalyviams ir objekte dirbantiems žmonėms).
Taip pat informuojame, kad Kelių direkcija, suprasdama, kad visiškas rekonstruojamo kelio ruožo uždarymas gali lemti dalinį transporto srautų persikėlimą į vietinius kelius (Prienų miesto gatves), ėmėsi papildomų veiksmų šios neigiamos įtakos sumažinimui: 2018 m. birželio 19 d. Kelių direkcija raštu kreipėsi į rekonstravimo darbus atliekantį rangovą dėl papildomų nukreipiamųjų ženklų Nr. 624 „Apylankos schema“, nurodančių apylankos schemą ir leidžiančią pasirinkti alternatyvų maršrutą nevažiuojant Prienų miesto vietinės reikšmės keliais (gatvėmis), įrengimo. Šiuo metu minėti ženklai jau yra įrengti. Ženklai įrengti valstybinės reikšmės magistraliniame kelyje A16 Vilnius – Prienai – Marijampolė ties Jiezno miesteliu, taip pat skirtingų lygių kelių A16 Vilnius – Prienai – Marijampolė ir Nr. 130 Kaunas – Prienai – Alytus transporto mazge, taip iš dalies užtikrinant tranzitinio transporto nukreipimą nuo Prienų miesto.
Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad rekonstruojamo kelio ruožo uždarymas tik iš dalies lėmė tranzitinio transporto persikėlimą į Prienų miesto vietines gatves, nes ir prieš kelio A16 rekonstravimą dalis tranzitinio transporto natūraliai pasirinkdavo maršrutą, besidriekiantį Prienų miesto Kauno, Revuonos ir Vytauto gatvėmis (ypač važiuojant Kauno – Birštono, Skriaudžių – 2 Birštono kryptimis). Be to, Prienuose esantis tiltas per Nemuną yra svarbus susisiekimo objektas valstybiniu mastu (artimiausios persikėlimo per Nemuną galimybės yra tiltai Kaune ir Alytuje), todėl Prienų rajono savivaldybės prašymas visiškai nukreipti tranzitinius transporto srautus nuo Prienų miesto nėra galimas ir yra praktiškai neįgyvendinamas.
Kelių direkcija atsiprašo Prienų miesto gyventojų ir visų eismo dalyvių, kurie dėl kelio rekonstravimo darbų patiria laikinų nepatogumų.

Eduardas Grinaveckas
Projektų įgyvendinimo ir techninės priežiūros skyriaus vedėjas, papildomai vykdantis direktoriaus pavaduotojų funkcijas

Parengta pagal Prienų r. savivaldybės informaciją

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *