Paroda sugrąžino į Luaros slėnį

Praėjusį antradienį Birštone susiliejo prancūziški garsai ir spalvos – atidaryta Christianie Tinie akvarelės darbų paroda, skirta Prancūzijos Nepriklausomybės dienai paminėti. Nacionalinė Prancūzijos diena skirta paminėti Bastilijos paėmimą, kuris įvyko 1789 m. liepos 14 d. Šis įvykis buvo svarbus Prancūzijos nepriklausomybės kelyje, nes anksčiau prasidėjo revoliucija, kuri pasibaigė Bastilijos pilies užėmimu.

Švelniu teptuko prisilietimu, su meile nutapyti spalvingi paveikslai parodoje pažadino tikrą prancūzišką nuotaiką. Spalvinguose darbuose pavaizduoti Birštono miesto partnerio ir draugo – Prancūzijos miestelio La Croix en Touraine apylinkių vaizdai bei įamžintos autorės kelionių akimirkos iš Maroko. Renginio metu buvo atliekamos ir prancūziškos, ir lietuviškos dainos. Vėliau širdis užliejo saksofono garsai. Skambant saksofonui ir stebint romantiško Prancūzijos ir Maroko dueto į popierių perkeltus vaizdus, susirinkusieji mintyse pasinėrė į keliones.
– Apie draugystę su Prancūzija vertėtų kalbėti labai ilgai ir su džiaugsmu, kadangi tai yra visai kitokia draugystė – partnerystė. Sutartis tarp Birštono ir Prancūzijos La Croix en Touraine buvo pasirašyta daugiau nei prieš 20 metų. Ji daugiau orientuota į bendravimą tarp bendruomenės narių. Labai džiaugiuosi, kad pastaraisiais metais ta draugystė įgavo kitokią kryptį – pakrypo į jaunimo pusę. Manau, tame ir yra draugystės ateitis. Labai džiaugiamės, kad galime pristatyti šią parodą ir svečiams, manau, kad šiandien tikrai visi prisilies prie tos Prancūzijos, kurią mes visi labai mylime, – atidarydama parodą sakė savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.
„Visų pirma, noriu paminėti, kad mes gyvenome pas parodos autorę nuostabioje Prancūzijos vietoje. Kadangi esu dailės mokytoja meno mokykloje, padovanojau savo paveikslą, o parodos šeimininkė padovanojo nuostabią akvarelę. Tada ji mane nusivedė į savo galeriją palėpėje ir aš iš karto pasakiau, jog norėčiau parodos pas mus, Birštone. Iš pradžių mes siuntėme vaikų darbus Vasario 16 -osios proga, o Christiane Tinie atsiuntė savo, kad Birštono bendruomenės nariai susipažintų su jos darbais. Pasirodo, netgi ne visi, kurie važiavo į Prancūziją, žinojo, kad Christiane piešia, nes paprasčiausiai autorė tapo sau. Jos darbai – puikūs, nuostabūs. Yra daug akimirkų iš kelionių, daugiau nei pusė darbų iš Maroko, o kiti yra iš La Croix en Touraine apylinkių. Paveikslai atspindi Prancūzijos dvasią ir miestelio grožį. Spalvos ir grožis tiesiog pulsuoja iš paveikslų, o pamačius paveikslus atgimė visi prisiminimai, nes viešėjome prieš metus. Paroda žadina norą grįžti į Prancūziją“, – pasakojo Laima Petraškienė.
„Man labai patinka akvarelė. Kadangi pati buvau Prancūzijoje, galiu pasakyti, kad paveikslai tokie tikroviški. Paroda tiesiog piešia pati save“, – sakė ir Olga Zubavičienė, koncertavusi La Croix en Touraine su Birštono meno mokyklos muzikantais ir dainininkais.
Rimantė Jančauskaitė

Apie autorę
Christiane Tinie – buvusi prancūzų kalbos mokytoja, kurios pomėgis yra tapyti ir piešti. Jaunystėje autorė lankė piešimo kursus, o dabar moko piešti suaugusius. Anot autorės, piešti ją įkvepia kelionės. Menininkė naudoja įvairias piešimo technikas, bet labiausiai patinka akvarelė, nes ja lengva dirbti ir išreikšti jausmus, o šios parodos akvarelės darbai yra įkvėpti paskutinės kelionės į Maroką. Kaip teigia pati autorė, ryškios spalvos atspindi šios šalies grožį. Žmogaus prisilietimas, gerumas, šypsenos vilioja į keliones ir ragina sugrįžti vėl.
Autorė tikisi, kad kitą kartą pavyks nutapyti prisiminimus iš Lietuvos, kurioje gausu tradicijų ir meno mylėtojų.

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *