Poetas ir akademikas

„Lietuvos kultūros gyvenime tai unikali dermė. Dosni ir maitinanti“

Liepos 3 d. Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka sulaukė netikėtos dovanos – lietuvių kalbos mokytoja Ona Bleizgienė-Alesiūtė bibliotekai padovanojo Veičiūnuose (Druskininkų sav.) gyvenančios tautodailininkės Monikos Lukaševičienės bareljefinį medžio drožybos kūrinį „Angelo giesmė“, kuriame įrašyta: „Poetui ir akademikui Justinui Marcinkevičiui. Lietuvos kultūros gyvenime tai unikali dermė. Dosni ir maitinanti. 1930–2011“.

Tai jau antrasis šios menininkės poetui Justinui Marcinkevičiui skirtas drožinys. Pirmąjį darbą „Ažuolas“ tautodailininkė buvo įteikusi į rankas pačiam poetui, o „Angelo giesmė“, menininkės sukurta 2016 m., atmintį apie poetą saugos poeto Memorialiniame kambaryje Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje.
Mokytoja Bleizgienė-Alesiūtė pasakojo, kad poetą Justiną Marcinkevičių pirmą kartą pamatė Prienuose apie 1971 m., kai, atvykusi į Prienuose vykusį lietuvių kalbos mokytojų metodinį pasitarimą, nuėjo į poezijos vakarą, kuriame savo eilėraščius apie tėviškę, gimtinę, namus skaitė Justinas Marcinkevičius. Mokytojos pasakojimu, eilės sugraudino ne vieną, o ji poeto kūrybą pamilo visam gyvenimui…
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka nuoširdžiai dėkoja tautodailininkei Monikai Lukaševičienei už poeto ir akademiko Justino Marcinkevičiaus atminimą įprasminantį meno kūrinį, o ištikimai poeto kūrybos gerbėjai ir atminties puoselėtojai, lietuvių kalbos mokytojai Onai Bleizgienei-Alesiūtei – už rūpestį, kad tautodailininkės kūrinys patektų į poeto Memorialinį kambarį ir kiekvienam čia pabuvojusiam primintų: Justinas Marcinkevičius buvo poetas ir akademikas – „Lietuvos kultūros gyvenime tai unikali dermė. Dosni ir maitinanti“.

Rubrikoje Nemunėlis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *