Įspūdžiai iš projekto ,,Mes matome kitaip“

Jau dešimtmetį Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokinių komandos dalyvauja socializacijos projekte ,,Mes matome kitaip“.

.

Šiemet septyniolika 6,7 ir 10 klasių mokinių išvyko į pajūrį. Apsigyvenome Šventojoje ir pradėjome savo pažintines edukacines veiklas. Pats sunkiausias mokslas – fizika, todėl, norėdami praktiškai išbandyti, kas yra žemės trauka, gravitacija, apsilankėme žemyn stogu pastatytame name Radailiuose,  kuriame viskas apvirsta aukštyn kojom, žaismingai sujaukiant mūsų kasdienę rutiną ir pojūčius.
Kadangi mūsų mokykla – gamtosauginė, negalėjome aplenkti Dino parko, rūpėjo sužinoti, kodėl išnyko dinozaurai? Vaizdingoje teritorijoje, gamtos apsuptyje įsikūrusiame parke gyvena daugiau nei 40 natūralaus dydžio šnypščiančių, vandeniu besispjaudančių bei riaumojančių dinozaurų kopijų, tikrieji išnyko prieš 65 mln. metų.
Po įdomios pamokos nusprendėme elgtis atsakingai, kad ,,neišnyktų ir žmonės“.
Šiandien visi daug kalba apie laisvę, tačiau mažai kas Laisvę sieja su Atsakomybe. Todėl buvo gana įdomu dalyvauti edukaciniame užsiėmime ,,Laisvės, atsakomybės ir saugumo ženklai Klaipėdos uoste“, kuris vyko Lietuvos jūrų muziejuje. Susiskirstę į 3 grupes mokiniai patys turėjo atrasti su Klaipėdos uostu susijusius nepriklausomybės ženklus,  muziejaus istorinėse ekspozicijose, bendradarbiaudami tarpusavyje, komunikuodami su muziejaus edukatoriais bei vadovaudamiesi eksponatų aprašais, atkūrė istorinį kontekstą, t.y. laikotarpį, kada Klaipėdos uostas atiteko Lietuvai. Edukacinėje programoje nemenkas dėmesys skiriamas laivo „Prezidentas Smetona“, kapitono L. Stulpino indėliui įvertinti. Organizuojama diskusija, ar pakito/kaip pakito laisvės, saugumo ir atsakomybės ženklai šiandienos uoste bei kokius šių temų ženklus moksleiviai pastebi savo kasdienėje veikloje.
Nuvarginti istorinių paieškų, tęsėme gamtosauginę pamoką 1979–aisiais įkurtame Lietuvos jūrų muziejuje: akvariume, jūrų gamtos, jūrų paukščių ir žinduolių bei laivybos istorijos ekspozicijose. Atsipalaidavimui, nusiraminimui išklausėme biologijos pamoką, stebėdami delfinų pasirodymą. Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume gyvena Juodosios jūros afalinos. Delfinai priklauso žinduolių klasei, dantytųjų banginių pobūriui, šio porūšio atstovai daugiausia gyvena Juodojoje jūroje. Juodosios jūros afalinos jauniklius veda kas ketverius metus, nėštumas trunka 12 mėnesių. Dažniausiai pirmųjų savo jauniklių patelės susilaukia būdamos septynerių – aštuonerių metų. Naujagimio svoris apie 11 – 12 kilogramų, maitinasi motinos pienu. Suaugęs delfinas sveria 150 – 280 kilogramų, kartais – iki 360 kilogramų.
Po šios pamokos supratome, kad gerų rezultatų galima pasiekti tik atsakingu ir nuosekliu darbu, turint vidinę motyvaciją. Projektas – tai ne vien mokymasis į viską pažvelgti kitaip, bet ir poilsis. Laisvą laiką kiekvienas leido pagal asmeninius norus: vieni maudėsi šaltoje Baltijos jūroje, kiti braidė po kopas, dar kiti žingsniavo Basanavičiaus alėja Palangoje, o kai kuriems pasisekė netgi gintaro gabalėlių surasti. Daug sužinoję ir pailsėję grįžome namo ir iškeliavome į saulėtą vasarą, į atostogų pasaulį.
Projekto koordinatorė mokytoja Reda

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *