Gydymo įstaigų reforma patvirtinta, o medikai – nežinioje

Praėjusį šeštadienį Seimas daugumos balsais patvirtino gydymo įstaigų reformą. Nuogąstaujama, kad šių įstaigų tinklo optimizavimas gali paliesti ir Prienų ligoninę, tuomet mūsų krašto žmonės netektų jiems reikalingų gydymo paslaugų. „Gyvenimas“ paprašė VšĮ „Prienų ligoninė“ direktorės Jūratės Milaknienės pakomentuoti laukiančius pokyčius – ar jau žinoma, kokia perspektyva laukia rajono ligoninės?
– Jau kuris laikas vyksta diskusijos dėl gydymo įstaigų tinklo optimizavimo. Neaišku, kodėl Sveikatos reforma vyksta taip skubotai. Net Seimo nariams nelabai aišku, kas vykdoma, juk tokie svarbūs Vyriausybės sprendimai priimti nubalsavus tik 59 parlamentarams.
Sveikatos sistemai reikia pokyčių, su tuo sutinka ir pacientai, ir įstaigų vadovai, ir politikai. Valstybė nepajėgi išlaikyti tokios sistemos, o paslaugų įkainiai neatitinka tikrovės.
Buvo siūloma įstatymų projektą grąžinti iniciatoriams tobulinti ir tartis su suinteresuotomis grupėmis. Tačiau, kaip žinia, tai nebuvo padaryta. Sveikatos apsaugos ministerija viena nusprendė, ko reikia Lietuvos žmonėms, o ministrui, kuris yra tik politikas, suteiktos neribotos teisės.
Nei su gydymo įstaigų vadovais, nei su ligoninių asociacijomis dėl ligoninių tinklo nebuvo tartasi, todėl nežinau nieko, kas laukia Prienų ligoninės. Galiu tik pakartoti sveikatos apsaugos ministro žodžius, kad nekalbama apie įstaigų uždarymą. Tos, kurios gerai veikia šiandien, veiks ir toliau. Tačiau yra dalis įstaigų, kurios galėtų sėkmingai tapti kitų gydymo įstaigų dalimi. Seimo Sveikatos reikalų komitete sklando gandai, kad iš „žemėlapio“ išnyks 27 gydymo įstaigos.
Nepaisant mūsų laukiančios nežinios, dirbame savo įprastą darbą – teikiame skubios pagalbos, stacionaro ir ambulatorines paslaugas. Taip pat geriname pacientų gydymosi sąlygas. Sutvarkėme aplinką prieš fasadinę ligoninės pastato pusę. Šiuo metu vykdomas ES fondų finansuojamas Neįgaliųjų integracijos projektas, kurio investicijų dėka ligoninėje bus įrengtas naujas pacientų liftas ir atnaujintas krovininis liftas. Be to, bus įrengtos dvejos savaime atsidarančios durys, todėl negalią turintys žmonės, be kitų pagalbos, galės patekti į pastatą. Prienų rajono savivaldybė jau parengė automobilių stovėjimo aikštelės prie ligoninės projektą. Laukiame darbų pradžios.
Mūsų ligoninė dirba efektyviai, pelningai, nuolat atnaujiname medicininę įrangą, pagal savo įstaigos lygmenį taikome naujas technologijas, geriname paslaugų kokybę. Taip teigiame mes – dirbantys ligoninėje, bet ar taip pat atrodys ir politikams – parodys ateitis, – sakė Prienų ligoninės vadovė J.Milaknienė.

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *