Kašonių bibliotekos kiemelyje pražydo paparčio žiedas

Joninės – viena gražiausių ir įspūdingiausių vasaros švenčių, lydima burtų ir apeigų. Sakoma, jog Joninių naktį pražysta papartis, o ugnis, vanduo ir ąžuolas skleidžia paslaptingus garsus ir nuo pagonybės laikų tartum kviečia susirinkti į vieną būrį. Tad penktadienio vakarą ir į Kašonių bibliotekos kiemelį pro puošnų Joninių „bromą“, pakaišytą gėlėmis ir beržų šakelių vainiku, rinkosi Kašonių kaimo gyventojai, bendruomenės nariai, Jiezno seniūnijos seniūnas Algis Bartusevičius, kiti svečiai, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro kapela ir folklorinis ansamblis, vadovaujamas Ingridos Valentienės.


Bendruomenės pirmininkas Dalius Kabašinskas pasveikino visus, gausiai susirinkusius į šventę, ir atsidėkodamas aktyviems bendruomenės nariams už veiklą, apdovanojo padėkos raštais būrį kašoniškių. Bet gražiausi žodžiai ir sveikinimai bei Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro kapelos ir folklorinio ansamblio melodijos buvo skirti, žinoma, Jonams ir Janinoms. Smagus koncertas išjudino visus kašoniškius.
Po koncerto tęsėsi kitos linksmybės: šokiai, atrakcionai, žaidimai. Šventės dalyviai turėjo progą   išbandyti jėgas įvairiose rungtyse ir estafetėse. Didelio susidomėjimo sulaukė giros kilnojimas – stipriausias buvo Dainius Taraškevičius. Virvės traukimas – kaip visada – buvo sutiktas didžiausiomis emocijomis. Ši rungtis jau tradicinė, joje varžosi ir moterys. Laimėtojus bendruomenės pirmininkas apdovanojo.
Gausus merginų ir moterų būrys dalyvavo vainikų pynimo konkurse. Gražiausią vainiką nupynė Ramutė Dumalakienė. Vainikų pynėjas pačios pagamintais suvenyrais apdovanojo liaudies meistrė Laimutė Butkienė.
Vaikams nuobodžiauti ir liūdėti taip pat nebuvo kada: atvykusi pelytė Mini jiems sugalvojo įdomių rungčių, žaidimų. Daug linksmų emocijų mažiesiems suteikė šokinėjimas ant didžiulio spalvingo batuto.
Kokios gi Joninės be paparčio žiedo?.. Į paieškas įsitraukė dauguma dalyvių, tačiau surasti pasisekė tik vienam. O jei kas norėjo pasėdėti, pasikalbėti, ant stalo kvepėjo naminė gira.
Laužas liepsnojo, muzikos garsai ir dainos kilo aukštyn į dangų. Trumpiausia metų naktis prabėgo labai greitai.
Danutė Bajorienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *