Ar Prienų rajono žemdirbiai liks prie suskilusios geldos?

Paskutinį birželio ketvirtadienį vyriausybinė komisija svarstė, ar dėl Lietuvą alinančios sausros reikia skelbti ekstremalią situaciją valstybės mastu. Labai logiškas žingsnis, reiškiantis, kad sausrą paskelbusios savivaldybės galės tikėtis europinės paramos dėl žemdirbių patirtos žalos.
Atkreipsiu dėmesį, kad sausrą jau paskelbė Alytaus, Marijampolės, Birštono, Druskininkų, Varėnos, Kazlų Rūdos, Kaišiadorių rajonai. Taip, supratote teisingai. Visi aplinkiniai rajonai sausrą jau paskelbė ir turi gerus šansus gauti žalos atlyginimą, tačiau, rodos, Prienams šaukštai jau popiet. Ir aplinkinius rajonus, ir Prienus sausra alino vienodai, tačiau rajono valdžiai – tai nė motais. Kuomet aplinkinių rajonų ūkininkai gaus kompensacijas, mūsiškiai galės tik ausimis karpyti prie suskilusios geldos.
Toks rajono valdžios požiūris į žemdirbius yra nepateisinamas. Mūsų ūkininkai tikrai nėra prastesni nei aplinkinių rajonų žemdirbiai, tačiau dabar mūsiškiai lieka įsprausti į kampą. Susidaro toks vaizdas, kad rajono valdžia arba per anksti pradėjo atostogas, arba stichinė sausra išdžiovino ne tik mūsų rajoną, bet ir vadovų galvas.
Reaguodamas į vietinių ūkininkų daugkartinius prašymus imtis veiksmų šiuo svarbiu klausimu, VIEŠAI kreipiuosi į rajono valdžios vyrus ir raginu skubos tvarka mūsų rajone paskelbti sausrą. Turime išnaudoti visas atsirandančias galimybes pagelbėti mūsų krašto žemdirbiams, kurie, kaip ir aplinkinių rajonų ūkininkai, dėl sausros neužaugins gero derliaus. Raginu mūsų rajono valdžią negalvoti apie ateinančias atostogas, bet dėti visas pastangas, kad būtų pasivytas benuvažiuojantis europinių išmokų traukinys.

Vytautas Kamblevičius
Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas, Seimo Kaimo reikalų komiteto narys
Užs.Nr.45

Rubrikoje Žemės ūkis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *