Žingsniuojame sveikatingumo keliu…

Gera sveikata – pats didžiausias turtas. Puoselėjame ją, pasitelkdami sveiką gyvenimo būdą, aktyvų judėjimą ir dvasinį turtėjimą bei rūpindamiesi vieni kitais. Patys sau išsikėlę šūkį „Būkime aktyvūs gamtoje“, balandžio mėnesį pradėjome talkomis „šefuojamose“ kapinėse, gegužės mėnesį tvarkėme aplinką Šv. Antano Paduviečio bažnyčios šventoriuje, šlavėme ir grėbėme senus lapus, rinkome nugenėtų medžių šakas, gramdėme senus dažus ir naujai nudažėme suolus, o birželio pradžioje abipus pagrindinio įėjimo į bažnyčią pasodinome 200 nuostabiai gražių begonijų kerų.


Be minėtų talkų, su „Bočių“ bendrijos nariais suorganizavome ir vedėme petankės varžybas. Tarp moterų Marija Novožilova užėmė pirmą vietą, Judita Vyšniauskienė ir Irena Šuliauskienė – antrąsias, o Birutė Krukonienė, Elena Ozoliauskienė ir Julija Barutienė – trečiąsias vietas. Vyrų grupėje nugalėtojais ir prizininkais tapo: Arnoldas Ribinskas (I vieta), vyrų komandoje kovojusi Antanina Stanienė (II vieta), Leonas Barutis (III vieta). Visi buvo įvertinti dovanomis. Žaidimas gamtoje – smagi nuotaika ir gera sveikata. Žaidynes organizavo valdybos narys Bronius Šalčius, sekretoriavo Aldona Milda Valatkienė.
Programą „Sveikatingumo keliu“ tęsėme susitikime su Ukmergės „Bočiais“. 40 ukmergiškių iš klubo „Viltis“ atvyko ankstų birželio 12 -osios rytą ir pasinėrė į visu grožiu alsuojantį miestą. Mūsų svečiai buvo pakerėti miesto švaros, ramybės, grožio. Žydintys gėlynai, įrėminti aukštaūgių nendrių, tarsi kalvio kaltų tvorelių, sužavėjo svečius. Pasivaikščioję po Centrinį parką poilsio taku, jie apžiūrėjo skulptūras ir prisėdo ramaus poilsio su knyga rankose, pasirinkta mažojoje bibliotekėlėje. Jie gėrė gaivų jūros orą, sklindantį nuo mineralinio vandens garinimo bokšto. Aktyvaus poilsio zonoje pasimankštino su treniruokliais. Biuvetėje atsigėrę vandens, gėrėjosi sanatorijos „Eglė“ gėlynais ir fontanais, pastato viduje buvo nustebinti amžinai žaliuojančios gėlių sienos. Pasivaikščiojo Nemuno krantine, Basanavičiaus aikštėje susipažino su Birštono praeitimi, įsiminė tris datas, svarbias Birštono miestui, vėliau jas panaudojo šventiniame renginyje „Sveikatingumo keliu“. 

Kneipo sode svečiai vaikščiojo basomis per kankorėžius, skaldą, žvyrą, lentas, drožles, atsigaivindami mineralinio vandens baseinėlyje. Panardinę rankas iki alkūnių, pasijuto tarsi puodelį kavos išgėrę. Po tokio aktyvaus pasivaikščiojimo užsuko į „Birutės vilą“, įsitaisė patogiai gultuose ir foteliuose ir paniro į apmąstymus, kaip Birštone gera, ir visa tai nemokamai. Paragavę vandens geltonoje biuvetėje, pravėrę Kurhauzo duris, gėrėjosi atnaujintu statiniu, vėliau užsuko į „Tulpės“ sanatoriją. Ne vienas žadėjo sugrįžti ir apsigyventi „Baltojoje viloje“, kur Balys Sruoga rašė „Dievų mišką“, pasivaikščioti parkais ir gatvėmis, kur pėdas įmynė Gabrielė Petkevičaitė – Bitė ir rašytoja Julija Žemaitė, kai bendromis jėgomis rašė apysaką „Prie dvaro“.
Tikra atgaiva poilsiautojų laukė Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje. Čia juos sutiko Sakralinio muziejaus vedėja, teol. mokslų daktarė Roma Zajančkauskienė, nuoširdi Palaimintojo Teofiliaus Matulionio gerbėja ir ambasadorė, kuri supažindino su bažnyčios istorija ir Palaimintojo gyvenimo ir kančios istorija, įkvėpė geriau pažinti ir pamilti šį iškilų Lietuvos arkivyskupą. Prie paminklo J.Tumui – Vaižgantui nusilenkėme žmogui, kuris savo darbais prisidėjo prie kurorto propagavimo ir kvietė „birštuonuotis“. Jo išsakyti žodžiai surado atgarsį ir šiomis dienomis, kai poilsiautojai plūsta į Birštoną, kuris nuostabiai gražiai moka švęsti.
Bendruomenės namuose gausus Birštono „Bočių“ būrys pasitiko svečius iš Ukmergės. „Bočių“ choras „Sidabrinė gija“, vadovaujamas Toliamos Ragienės, padovanojo keletą dainų. Onutės Gratulevičienės ir Toliamos Ragienės duetas užbūrė svečius savo nuoširdumu ir dainų skambumu. Po viktorinos klausimų apie Birštoną geriausi atsakymai buvo įvertinti prizais, susijusiais su kurortu. Svečių vokalinis ansamblis „Lyra“ (vadovė Vacė Ignatavičienė), akordeonistė Birutė Verbickienė mums padovanojo savų dainų. Dainų pynę paįvairino Juditos Vyšniauskienės skaitomos lenkų autorės S. Izymborskos eilės „Kaip aš jaučiuosi“ ir Leono Baručio „Moterų mada“ pagal K.Binkį. Paskutinis ukmergiškių kelionės tikslas buvo aplankyti „Royal SPA Residence“, pasigėrėti dangaus žydryne pro penkiaaukščio pastato stogo nišą, pažvelgti dar kartą į Nemuną ties Škėvonių atodanga. Šurmuliavo senjorai, pamiršę pensijų stygių, sveikatos problemas – džiaugėsi GYVENIMU. Visi svečių norai buvo įgyvendinti. Jie pilni įspūdžių grįžo namo.
O birštoniečiai jau ruošėsi Gedulo ir vilties dienos paminėjimui. Birželio 14 dieną jie susikaupė prie paminklo žuvusiems už Lietuvos LAISVĘ, uždegė žvakeles, pagerbė jų atminimą. Gyvenimas tęsiasi, ir gyvųjų pareiga gyventi išėjusių ANAPILIN vardan. O savo programą „Sveikatingumo keliu“ tęsime išvykoje į Brestą, Liubliną ir Baltstogę. Ieškosime lietuviškų praeities gijų šiuose Baltarusijos ir Lenkijos miestuose.
Birštono „Bočių“ bendrijos pirmininkė Julija Barutienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *